رد کردن لینک ها

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند

اشتراک گذاری

همه خانواده‌ها باید آسیب‌های فضای مجازی را جدی بگیرند: رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: دستگاه‌های متولی امور فرهنگی ‌می‌بایست فرهنگ‌سازی و استفاده صحصیح از فضای مجازی را در راس امور خود قرار دهند و این امر مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد‌. چرا که ارتقاء سواد رسانه‌ای جامعه ضمن پیشگیری و کاهش جرایم رایانه‌ای‌، آسیب‌های فضای مجازی را نیز کاهش می‌دهد‌.
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ فرامرز شاکری در جمع اصحاب رسانه استان گفت: فضای‌مجازی در کنار قابلیت‌های فراوان خود در عرصه‌های سیاسی‌، اقتصادی‌، فرهنگی‌و اجتماعی‌، تهدید و آسیب‌هایی نیز برای کاربران فضای وب به دنبال دارد‌.

وی ادامه داد‌: کم رنگ کردن باورهای دینی و فرهنگی جوانان از خواسته‌های اصلی و پنهان مدیران شبکه‌های اجتماعی خارجی است و قصد دارند از طریق جوانان بنیان خانواده‌ها را تضعیف نمایند‌.

سرهنگ شاکری ‌استفاده بی‌حد و مرز و بدون آشنایی فرزندان با فضای سایبر را تهدیدی جدی دانست و گفت: خانواده‌‌ها با عدم نظارت بر نحوه فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی باعث بروز جرائم اینترنتی و مشکلات نوین مانند کلاهبرداری رایانه‌ای‌، هتک حیثیت و… روبرو می‌گردند‌.

این مقام ارشد انتظامی افزود‌: خانواده‌ها برای در امان ماندن از خطرات پیش رو باید سطح آگاهی و دانش سایبری خود را ارتقاء دهند این ارتقاء می‌تواند از طرق مختلف منجمله مطالعه کتب و جزوه‌های آموزشی، حضور در کلاس‌های آموزشی و … صورت پذیرد.

رئیس پلیس فتا استان کردستان در پایان آموزش را موثر در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی دانست و گفت: آگاه سازی در زمینه استفاده درست از فضای مجازی یک ضرورت است و این امر می‌تواند از طریق رسانه‌ها و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی میصورت گیرد.

سرهنگ شاکری ادامه داد: در این راستای پلیس فتا جهت ارتقاء سطح آگاهی و سواد رسانه‌ای و اینترنتی در کنار شهروندان می‌باشد تا این عزیران بتوانند بهترین و بیشترین بهره‌برداری را از فضای سایبر بنمایند. چرا که استفاده نادرست از فضای مجازی عامل انحراف و انحطاط ‌افراد را فراهم می‌سازد. همچنین شهروندان در راستای آموزش و ارتباط با این پلیس می‌توانند از سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir نیز بهره‌مند شوند.

سایت پلیس فتا

بازگشت به بالای صفحه