رد کردن لینک ها

آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند

آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند – ریسک‌های خرید و نگهداری بیت‌کوین چندان کم و بی‌اهمیت نیستند. اگر کسی بدون آشنایی با آنها وارد این بازار شود سرمایه خود را در معرض خظر بزرگی قرار داده است

به گزارش ایران هشدار – این روزها درپی جهش قیمت بیت‌کوین؛ همه درباره آن حرف می‌زنند و اخبار آن را دنبال می‌کنند. برخی افراد نیز مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتالی ‌می‌کنند اما کمتر کسی از ریسک‌ها و مخاطرات آن سخن می‌گوید.

اگر از ریسک افت قیمت بیت‌کوین صرف نظر کنیم و روند قیمتی آن را در میان‌مدت و بلندمدت صعودی فرض کنیم باز هم خرید بیت کوین و مبادله آن دارای ریسک‌هایی است که کمتر به آنها اشاره می‌شود.

ریسک‌های سیاسی (یک ماه قبل حساب‌های کاربران ایرانی در مهم‌ترین سایت خرید و فروش بیت کوین (بیترکس) تعلیق شد و بیت کوین‌ها و درنتیجه سرمایه مردم بلوکه شد)، ریسک سرقت و هک شدن (تنها در یکی از حملات هکری اخیر، ۳۰ میلیون دلار از یک صرافی آنلاین سرقت شد)، ریسک حملات بدافزارها و ویروس‌ها (بدافزار کریپتوشافلر اخیرا ده‌ها هزار دلار بیت‌کوین سرفت کرد) و ریسک اشتباهات فردی (هاردی حاوی ۷۵۰۰ بیت کوین گم شد و میلیون ها دلار برای همیشه از بین رفت) از جمله ریسک‌ها و خطراتی هستند که وجود دارند.

اشاره به این ریسک‌ها و خطرات برای منصرف کردن مردم از سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین نیست بلکه برای آن است که بدانیم خرید و مهم‌تر از آن، نگهداری ارزهای دیجیتالی به راحتی و سادگی ممکن نیست و نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد. با توجه به ماهیت بیت‌کوین و وضعیت قانونی آن، اهمیت این نکته دو چندان می‌شود.

اگر در مبادلات مالی شما به صورت آنلاین مشکلی پیش بیاید می‌توانید از طریق پلیس، نهادهای امنیتی و بانک مربوطه پیگیری لازم را انجام دهید و در بسیاری موارد مشکل برطرف می‌شود. اما با توجه به آنکه ارزهای دیجیتالی و بیت‌کوین ذاتا متولی خاصی ندارند و در کشور ما نیر هنوز قانونی درباره آنها وجود ندارد امکان پیگیری مشکلات احتمالی وجود ندارد.

بنابراین ریسک‌های خرید و نگهداری بیت‌کوین چندان کم و بی‌اهمیت نیستند. اگر کسی با آنها آشنایی نداشته باشد سرمایه خود را در معرض خظر بزرگی قرار داده است. لذا اولین گام برای ورود به این بازار، شناخت کافی نسبت به ریسک‌ها و خطرات احتمالی و راه‌های مقابله با آنها است.

پس به هیچ عنوان نباید بدون دانش و آشنایی کافی با ارزهای دیجیتالی و مسائل امنیت سایبری وارد این بازار شذ. آشنایی با بیت‌کوین و ارزهای دیجیتالی، آشنایی با خطرات و ریسک‌های احتمالی، آشنایی با مسائل امنیتی و راه‌های مقابله با خطرات امنیتی سه شرط اصلی ورود به این بازار هستند.

منبع : بانکینا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند آنچه درباره خرید بیت کوین به شما نمی‌گویند

بازگشت به بالای صفحه