رد کردن لینک ها

اخاذی از طریق هک حساب کاربری اینستاگرام | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

اخاذی از طریق هک حساب کاربری اینستاگرام

اخاذی از طریق هک حساب کاربری اینستاگرام – رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری شخصی که با هک کردن حساب کاربری اینستاگرام افراد، اقدام به کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

سرهنگ امین یادگارنژاد، رییس پلیس فتا استان کرمان گفت: یک شهروند کرمانی با در دست داشتن شکواییه به این پلیس مراجعه و درخواست خود را مبنى بر اینکه شخصی با هک حساب کاربری اینستاگرامش و با چت‌های غیر معمول اقدام به اخاذی از مخاطبینش نموده؛ که این عمل موجب به هتک حیثیت وی شده، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات تخصصی لازم فردی که اقدام به هک اکانت اینستاگرام شاکی نموده بود شناسایی گردید و در سکونتگاهش دریکی از شهرستان‌های هم‌جوار دستگیر شد.

 

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: طبق ماده۷۲۹ـ هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

اخاذی از طریق هک حساب کاربری اینستاگرام

سرهنگ یادگارنژاد ضمن توصیه به کاربران برای رمزگزاری در اکانت‌های خود، گفت: یک پسورد خوب باید قابل حدس زدن نباشد، یعنی افراد و برنامه‌های قفل شکن نتوانند به راحتی آن را تشخیص دهند و در رمز‌های خود از حروف بزرگ و کوچک، علامت‌های دیگر استفاده کنید تا قابل حدس زدن نباشد.

 

وی تصریح کرد: هنگامی که از طریق کامپیوتر وارد اینستاگرام می‌شوید آدرس صفحه لاگین را بررسی کنید یک آدرس URL واقعی باید به شکل https://www.instagram.com/accounts/login/ باشد واگر آدرس سایت با پروتکلی غیر از HTTPS شروع می‌شود ممکن است این سایت بدافزار باشد و بتواند اطلاعات شخصی شما را جمع آوری و ذخیره کند تا حساب کاربری اینستاگرام شما را هک کند بنابراین همیشه بدانید که آدرس URL بسیار مهم است.

 

یادگارنژاد بااشاره به اینکه مراقب کلاهبردار‌های اینستاگرام باشید تاکید کرد: بلافاصله فالور‌های مشکوک را مسدود کنید واکانت اینستاگرام خود را به یک اکانت خصوصی تبدیل کنید و همیشه اینستاگرام خود را به روز نگه دارید.

 

وی گفت: احراز هویت دومرحله‌ای یکی دیگر از راهکار‌های طراحی‌شده برای افزایش امنیت و مراقبت از حساب‌های کاربری می‌باشد، بنابراین کاربران  باید نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب‌های کاربری خود توجه بیشتری داشته باشند.

 

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا آماده ارائه مشاوره در زمینه فضای مجازی به خانواده‌ها می‌باشند و کاربران در صورت مواجهه با صفحات دارای محتوای مجرمانه می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

برای ارتباط با اینستاگرام وکیل سایبری با ما در ارتباط باشید.

 

 

به گفتگو بپیوندید

4 × 4 =

بازگشت به بالای صفحه