رد کردن لینک ها

خدمات فنی/ارائه بسته‌های فنی خود مراقبتی در برابر تهدیدات سایبری

ارائه بسته های خود مراقبتی در برابر تهدیدات سایبری – امنیت در فضای مجازی همواره یکی از دغدغه های کاربران خصوصا والدین در مورد فرزندانشان است. چقدر از فعالیت فرزندانتان در فضای مجازی آگاهی دارید؟ آیا می دانید با چه کسانی در این فضا در ارتباط هستند؟ آیا می دانید چگونه باید فعالیت فرزندان خود را در فضای مجازی کنترل نمایید؟

اقدامات خودمراقبتی

 

در فضای مجازی هرکسی می تواند قربانی جرائم سایبری شود.

هر سال تعداد زیادی از جرائم سایبری در دنیا در حال گزارش به پلیس است. اما جرایم سایبری بی شماری نیز گزارش نمی شوند. در اغلب کشورها برنامه هایی در دست اجرا است که والدین را تشویق کنند مراقب باشند کودکان آن ها از چه برنامه هایی استفاده می کنند. همچنین لازم است والدین در مورد نوع برنامه های مورد استفاده کودکان خود در کامپیوتر و تلفن های همراه و رمز عبور هر برنامه اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند. والدین پیش از هر کار باید اگر موارد مشکوکی در تلفن فرزند خود پیدا کردند نسبت به پیگیری موضوع اقدام کنند.

باید بدانیم بسیاری از نرم افزارهایی که به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی و تلفن همراه در دسترس هستند برای پیدا کردن اطلاعات شخصی ما ساخته شده اند. این برنامه ها تلاش می کنند تا رمز عبور ما را با کنار هم گذاشتن اطلاعات دیگری از قبیل سال و ماه تولد، حروف نام، و … پیدا کنند. یک مجرم سایبری از این اطلاعات برای دستیابی به اطلاعات شخصی که غالبأ حساب بانکی است، استفاده می کند. این مسئله نگران کننده است زیرا می توانست براحتی قابل پیشگیری باشد.

بهترین چیزی که هر کس می تواند انجام دهد تا از تبدیل شدن به یک قربانی جلوگیری کند این است که مراقب باشد چه چیزی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد.

برای آنکه بدانید چگونه می توانید نسبت به کنترل برنامه های خود و اعضای خانواده مراقبت لازم را به عمل آورید به کارشناسان ذیربط مراجعه نمایید.

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری با بیش از یک دهه فعالیت حقوقی در زمینه جرایم سایبری و برخورداری از دانش لازم در ارتباط با چگونگی فعالیت در فضای سایبر، آمادگی لازم را برای ارائه خدمات فنی در زمینه مراقبت از خود و فرزندانمان در اینترنت را دارد . در این رابطه می توانید با ما در ارتباط باشید.

خدمات مشاوره وکیل سایبری

ما را در صفحه اینستاگرام (vakilecyberi) دنبال نمایید

اینستاگرام وکیل سایبری

بازگشت به بالای صفحه