رد کردن لینک ها

استفاده از استاندارد جدید برای ایمن سازی اینترنت اشیا

اشتراک گذاری

استفاده از استاندارد جدید برای ایمن سازی اینترنت اشیا

اینترنت اشیا Internet of Things یا اینترنت اشیا الگوی نسبتاً جدیدی است که در حالات ارتباط بی سیم مدرن به سرعت در حال رشد است.

ایده اصلی این مفهوم وجود همه چیز در اطراف ما است ، از جمله برچسب های RFID ، سنسورها ، درایوها ، تلفن های همراه و موارد دیگر. – که از طریق طرح های منحصر به فرد آدرس دهی می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و برای دستیابی به اهداف مشترک با یکدیگر همکاری کنند. .

اصطلاح اینترنت اشیا first برای اولین بار در سال 1999 توسط کوین اشتون انگلیسی وارد شد.

اشتون این مفهوم را در متن جهانی ارائه داد که در آن همه چیز و هر شی دارای یک هویت دیجیتالی است و توسط رایانه ها کنترل و کنترل می شود.

در الگوی اینترنت اشیا ، بسیاری از اشیا around اطراف ما به یک یا چند شکل در وب هستند. فن آوری های شبکه حسگر در حال ظهور برای پاسخگویی به این چالش جدید هستند که در آن سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی نامرئی در محیط ما جاسازی شده اند. این اطلاعات زیادی را ایجاد می کند که باید در یک قالب یکپارچه ، کارآمد و به راحتی قابل تفسیر ذخیره ، پردازش و ارائه شوند.

تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و ARM از یک استاندارد جدید امنیتی برای ایمن سازی اینترنت اشیا پشتیبانی می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، پدیده اینترنت اشیا روز به روز در حال گسترش است و با توجه به اتصال تعداد زیادی از اشیا و ابزار به اینترنت از این طریق ایمن سازی اینترنت اشیا از اهمیت زیادی برخوردار است.

کارشناسان از هم اکنون هشدار می دهند که هکرها و کلاهبرداران اینترنتی می توانند با سوءاستفاده از اتصال میلیاردها وسیله به اینترنت امنیت مردم را به خطر بیندازند و حتی زندگی آنها را تهدید کنند.

از همین رو تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری مانند ARM سازنده بزرگ تراشه های موبایلی، گوگل و غیره چارچوب امنیتی جدیدی موسوم به Platform Security Architecture (PSA) را ابداع کرده اند که طراحی میان افزارهای ایمن برای محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا را تسهیل می کند.

از جمله دیگر شرکت هایی که به این طرح پیوسته اند می توان به اسپرینت، سافت بانک، سیسکو، علی بابا، اسپرینت، سمانتک، بریتیش تله کام و غیره اشاره کرد. مولفه اصلی این مجموعه Firmware-M است که قرار است از اوایل سال ۲۰۱۸ توسط شرکت ARM به کار گرفته شود.

دیگر استانداردهای امنیتی طراحی شده توسط این مجموعه برای تحلیل های امنیتی، بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری و غیره قابل استفاده هستند. انتظار می رود در آینده از محصولات مبتنی بر این استانداردها در بیش از ۱۰۰ میلیارد وسیله وابزار گوناگون استفاده شود.

منبع: خبرگزاری فارس

بازگشت به بالای صفحه