رد کردن لینک ها

خدمات مشاوره/اقدامات پیشگیرانه در جرایم رایانه‌ای

خدمات مشاوره/اقدامات پیشگیرانه در جرایم رایانه ای – جرایم رایانه ای عمدتاً در فضایی که تحت عنوان سایبر می شناسیم و بسیار شناور و سیال است، رخ می دهد. صحنه جرم در این فضا متنوع و جذاب بوده و اغلب تصور می شود ارتکاب جرم در آن به سهولت انجام می پذیرد و هویت مرتکبین جرم نیز مخفی است.

آیا این تصور درست است؟

براستی نمی توان از وقوع جرم در فضای سایبر پیشگیری کرد و یا در صورت ارتکاب جرم، هویت عاملین را شناسایی نمود؟

این ها سؤالات مهمی هستند که می باید برای آن پاسخ مناسبی ارائه نمود. باید دانست که اولاً چنین نیست که ارتکاب جرم در اینترنت یا همان جرایم رایانه ای یا جرایم سایبری بدون هیچگونه ردی از طرف مرتکب آن صورت پذیرد. در غالب موارد می توان با جمع آوری ادله الکترونیک و دیجیتال هویت عاملین را در اینترنت ردیابی و شناسایی نمود.

اقدامات پیشگیرانه در جرایم رایانه ای

اما آن چه که بیش از ردیابی عاملین جرایم رایانه ای اهمیت دارد هوشیاری هموطنان عزیز در اقدامات پیشگیرانه از جرم است.

تیم مشاوره حقوقی وکیل سایبری با در اختیار داشتن کارشناسان علوم رایانه ای و نیز حقوقدانان آگاه آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی تخصصی در زمینه اقدامات مراقبتی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می باشد.

شما می توانید در همه موارد مربوط به سوء استفاده و یا جرم در اینترنت از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید. برخی از این موارد عبارتند از: کلاهبرداری اینترنتی، کلاهبرداری کارت به کارت، جعل رایانه ای، مزاحمت های رایانه ای، نقض قوانین مالکیت معنوی، نشر اکاذیب، قاچاق صوت و …

 در صورت تمایل به استفاده از تیم تخصصی وکلای «وکیل سایبری» و یا انعقاد قرارداد، می توانید به ما مراجعه نمایید. 

درخواست مشاوره تلفنی
خدمات مشاوره وکیل سایبری
ما را در صفحه اینستاگرام دنبال نمایید
بازگشت به بالای صفحه