رد کردن لینک ها

امنیت سایبری در سایه همکاری مشترک

اشتراک گذاری

نگرانی در مورد هجوم هکرها

افزایش حملات سایبری با هدف دستیابی به اطلاعات کاربران و نفوذ به حساب های آنان، از جمله نگرانی ها در حوزه امنیت سایبری است. اغلب شرکت ها و مؤسسات بزرگ که حجم عظیمی از اطلاعات مردم را در اختیار دارند همواره از این موضوع نگرانند. نگرانی در این مورد که داده های آنان توسط هکرها مورد هجوم قرار گیرد. زیرا این موضوع بلافاصله موجب واکنش کاربران و بی اعتمادی آنان می شود.

نگرانی در مورد داده ها و حفاظت از آن ها تنها محدود به شرکت های بزرگی نیست که اطلاعات مردم را در اختیار دارند. شرکت های امنیت سایبری نیز که خدمات امنیتی ارائه می دهند همواره از این بابت نگرانند.

این روز‌ها که آسیب پذیری و ضعف‌های امنیتی در سیستم و نرم افزار‌های مختلف کشف و اعلام می‌شود، محققان امنیت سایبری تلاش بیشتری می کنند. آن ها سعی دارند کاربران را از حملات احتمالی هکر‌ها و دسترسی آن‌ها به اطلاعات شخصی خود آگاه کرده و جلوی خطر نقض حریم خصوصی کاربران را بگیرند.

حملات سایبری در گذشته

اگر از دنبال کنندگان اخبار حملات سایبری باشید حتماً به یاد دارید در سال ۲۰۱۳ میلادی هکر‌ها توانستند سه میلیون حساب کاربری و ایمیل کاربران را در یاهو به سرقت ببرند و این غول دنیای اینترنت را به زمین بزنند. طی سال های بعد شرکت های تارگت، ایبی، آنتم، مای اسپیس، تری، اکوئیفاکس، اوبر، فیسبوک، کوارا یکی پس از دیگری مورد حمله قرار گرفته و هکرها به داده های آنان و مشتریانشان دسترسی پیدا کردند.

حملات بزرگ و ناتوانی در برابر نفوذ هکرها، نه تنها شرکت ها و مؤسسات وابسته به آنان،  بلکه دولت ها در سراسر جهان را نیز به واکنش واداشته است. به گفته یکی از مقامات ارشد مایکروسافت همکاری بین دولت ها ، شرکت های فناوری و آژانس های امنیت سایبری می تواند گام مهمی در جهت مقابله با این تهدیدات فزاینده باشد.

به گفته راب لفرز مدیر بخش اجرایی مایکروسافت، این شرکت حملات سایبری به دولت ها را بسیار جدی در نظر می گیرد و در این رابطه یک تیم تحقیقاتی را به منظور شناخت رفتار هکرها در حمله به شرکت های دولتی اختصاص داده است.

مایکروسافت و امنیت سایبری

مایکروسافت سالانه بیش از 1 بیلیون دلار برای امنیت سایبری هزینه می کند و از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) در سطح گسترده برای رسیدن به دقت بالا و پاسخ گویی سریع هوشمند به تهدیدات در زمان واقعی استفاده می کند.

امنیت سایبری و مایکروسافتروزانه 3500 متخصص امنیت مایکروسافت، تهدیدات را ردیابی می کنند تا از طریق رفتار مشتریان، به مدل های بهتر و بهینه محافظتی دست یابند.

تلاش همگانی برای مقابله با حملات سایبری

در سال 2018، سی و چهار شرکت امنیتی و فناوری جهانی که توسط مایکروسافت و فیس بوک رهبری می شدند، توافق نامه فناوری امنیت سایبری را با برخی دولت ها برای حفاظت از اطلاعات و داده های متعلق به مردم در برابر حملات مخرب سایبری امضا کردند. در میان این شرکت ها  اسامی غول های بزرگ فناوری نظیر: سیسکو ، اچ پی ، نوکیا، اوراکل، دل، فن، سیمانتک، بیت دیفندر و چند شرکت دیگر مشاهده می شود.

«برد اسمیت» رئیس مایکروسافت معتقد است این توافق نامه، گذر از یک مسیر اصولی برای همکاری و دفاع از مشتریان در سراسر دنیا است.

به گفتگو بپیوندید

هفده + 17 =

بازگشت به بالای صفحه