رد کردن لینک ها

امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها

امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها – کارشناسان هشدار دادند اسباب‌بازی‌های کودکان که به وای‌فای و بلوتوث متصل می‌شوند، می‌تواند تهدیدات جدی را برای آنها به دنبال داشته‌باشد.

کارشناسان هشدار دادند که بسیاری از اسباب‌بازی‌های کودکان که به وای‌فای و بلوتوث متصل می‌شوند، دارای آسیب‌پذیری‌هایی هستند که هکرها می‌توانند از طریق صحبت‌کردن با کودکان، جهت مقاصد خویش بهره‌برداری کنند.

یک تیم تولیدکننده محصولات بازی، تعدادی از اسباب‌بازی‌های متصل را مورد آزمایش قرار داد و متوجه شد که احراز هویت لازم برای پیوند برخی اسباب‌بازی‌ها با دستگاه‌ها از طریق بلوتوث وجود ندارد.

به گفته مدیر عامل یک شرکت تولیدی، محبوبیت اسباب‌بازی‌های ارتباطی به طور فزاینده‌ای در حال گسترش می‌باشد، اما همانطور که تحقیقات نشان می‌دهد، هر کسی که این وسایل را خریداری می‌کند، باید با احتیاط عمل کند.

این تیم تولیدکننده ادعا می‌کند که اسباب‌بازی‌هایی نظیر  Furby Connect، روبات i-Que،Cloudpets و Toy-fi Teddy می‌توانند به راحتی هک‌شوند و تهدیدات جدی برای ایمنی کودکان ایجاد نمایند.

با بررسی‌های انجام‌شده مشخص گردید که در هر یک از این اسباب بازی‌ها، یک اتصال بلوتوث ناامن وجود دارد. به این معنی که در طول آزمایشات، هکرها جهت دسترسی به اطلاعات کاربران، به رمز عبور، PIN کد یا هر احراز هویت دیگری نیازی نخواهد داشت.

این تیم از خرده‌فروشان تقاضا کرد تا فروش اسباب‌بازی‌های خود را متوقف کنند. به گفته آنها، با استفاده از اسباب‌بازی‌های فوق و دیگر اسباب‌بازی‌های مرتبط که دارای محبوبیت هستند، ما خواستار داشتن اسباب‌بازی‌های هوشمند هستیم که به طور کامل ایمن باشند تا به فروش برسند و در دست کودکان قرار گیرند.

منبع:سوپانت

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها امنیت وای‌فای اسباب بازی‌ها

 

بازگشت به بالای صفحه