رد کردن لینک ها

انتشار عکس یا فیلم از حریم خصوصی دیگران جرم است | وکیل سایبری

انتشار عکس یا فیلم از حریم خصوصی دیگران جرم است

 انتشار عکس یا فیلم از حریم خصوصی دیگران جرم است و انتشار آن می‌تواند با شکایت همراه باشد و برای شما دردسر ساز شود.

خانواده‌ها باید درباره حفظ حریم خصوصی خود و دیگران به فرزندانشان آموزش دهند. آنها باید از فرزندانشان  بخواهند قبل از به اشتراک‌گذاری تصاویر و فیلم‌ها از طریق تلفن همراه فکر کنند و یا حتی از خانواده خود مشاوره بگیرد.

 انتشار عکس یا فیلم از حریم خصوصی دیگران جرم است و انتشار آن می‌تواند با شکایت همراه باشد و فرزند شما در این خصوص متهم تلقی می‌شود.

والدین باید به فرزندان آموزش دهند که به هرکس شماره ندهند و خود آن‌ها نیز از در اختیار گذاشتن شماره فرزند خود به افراد غریبه پرهیز کنند.

مجرمان سایبری با داشتن شماره فرزندان شما ممکن است با هدف اغفال و فریب آنها در شبکه‌های اجتماعی آنان را طمعه اهداف شوم خود کنند.

 خانواده‌ها همچنین باید به فرزندان خود در خصوص کلاهبرداری‌های پیامکی آموزش دهند تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.

در کلاهبرداری‌های پیامکی اغلب وعده هدایای رایگان را می‌دهند.  این امر باعث می‌شود نوجوانان و جوانان به راحتی فریب خورده و در دام کلاهبرداران پیامکی گرفتار شوند.

خانواده‌ها به فرزندان خود آموزش بدهند که به هیچ عنوان به درخواست‌‌های پیامکی جواب ندهند. از ارسال شماره‌های بانکی و یا واریز وجه به حساب این پیامک‌ها خودداری کنند.

قانون البته برای کسانی که در صدد فریب دیگران برآمده و موجبات انتشار فیلم و یا تصاویر خصوصی شان در فضای مجازی را فراهم می آورند مجازات در نظر گرفته است. در این مورد رجوع به قانون جرایم رایانه ای و مواد 14 و 15 این قانون یا موارد 742 و 743 قانون مجازات اسلامی می تواند برای مطالعه کنندگان مفید باشد.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای