رد کردن لینک ها

با ارسال پیام‌های توهین آمیزدر فضای مجازی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

انتقام گیری در فضای مجازی با ارسال پیام‌های توهین آمیز در حال گسترش است

انتقام گیری در فضای مجازی با ارسال پیام‌های توهین آمیز در حال گسترش است – چندی پیش شخصی با دردست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت که مدتی است برای بنده از طریق فردی ناشناس در یکی از شبکه اجتماعی پیام های زشت و توهین آمیز ارسال می‌شود که این امر باعث ایجاد مزاحمت و سلب آسایش روحی برای خانواده ما شده است .

امروزه با گسترش شبکه‌های اجتماعی و سهل شدن ارتباطات موجب شده است تا افراد به دلیل نداشتن فرهنگ استفاده از این نوع رسانه‌ها رفتارهای ناپسندی از خود نشان داده که باعث می‌شوند خشونت‌های کلامی در بین جامعه رواج پیدا کرده و بدون اینکه تبعات کارشان را در نظر بگیرند اقدام به انتشار پیام‌های توهین آمیز نموده که متاسفانه این موضوع در بین کاربران در حال گسترش می‌باشد.

 رئیس پلیس فتا استان خوزستان سرهنگ حسنوند گفت :چندی پیش شخصی با دردست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت که مدتی است برای بنده از طریق فردی ناشناس در یکی از شبکه اجتماعی پیام های زشت و توهین آمیز ارسال می‌شود که این امر باعث ایجاد مزاحمت و سلب آسایش روحی برای خانواده ما شده است .

این مقام انتظامی افزود:با ایجاد پرونده مقدماتی و پس از بررسی‌های دقیق و اخذ اظهارات شاکیه توسط افسران این پلیس متهم شناسایی و  طبق مکاتبات صورت گرفته با مقام قضایی به این پلیس احضار گردید.

وی ادامه داد:پس از بازجویی‌های فنی انجام گرفته متهم دلیل انجام کار خود را کینه با خواهر شاکیه و انتقام‌گیری از وی عنوان نمود.

سرهنگ حسنوند در پایان اگفت: بسیاری از اشخاص از مجازات‌هایی که در قالب قانون مجازات اسلامی و جرایم رایانه‌ای برای چنین ناهنجاری‌هایی در نظر گرفته شده است، ناآگاهند، توهین و هتک حرمت افراد از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی توسط هر گونه ابزار و تجهیزاتی جرم است و در صورت شکایت متشاکی پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود، ماده ۱۶جرایم رایانه‌ای نیز برای این فعل، مجازات‌هایی را تعریف و پیش‌بینی کرده که پس از احراز جرمِ فرد متشاکی، به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال و یا جزای نقدی از ۵ میلیون تا ۴۰ میلیون ریال و یا هر دو توأمان با یکدیگر محکوم خواهد شد.

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

18 − 2 =

بازگشت به بالای صفحه