رد کردن لینک ها

برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم

برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم – رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ساماندهی فضای مجازی در زمینه اسناد بالادستی با خلاءهای زیادی روبه روست، ما نیازمند ۳۵ زمینه قانونی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی هستیم.

فارس – مرتضی موسویان در نشست هم اندیشی همایش ملی سواد رسانه ای و مسوولیت اجتماعی در یک نگاه با اعلام این خبر که انجمن سواد رسانه ای ایران در وزارت کشور ثبت شده است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ساماندهی فضای مجازی در زمینه اسناد بالادستی با خلاءهای زیادی روبه روست، ما نیازمند ۳۵ زمینه قانونی و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی هستیم.

موسویان با بیان اینکه ۲۳۰ قانون در ایالات متحده درخصوص فضای مجازی به تصویب رسیده است، گفت: کشورهای اروپایی هم برای حل معضلات این حوزه قوانین را به سرعت تصویب می کنند، اما ما دارای ضعف های قانونی بسیاری در این زمینه

هستیم.

وی با بیان ثبت ۵ هزار امضای دیجیتال در کشور گفت: این امضاها به شکلی طراحی شده که هویت فرد را به صورت قطعی روشن می کند و سرآغازی برای به رسمیت شناختن مالکیت معنوی در کشور است.

موسویان با بیان اینکه ۱۱ هزار کانال تلگرامی موثر در کشور فعال است، گفت: ۴۶۰ میلیون نفر در این کانال ها عضو هستند.

وی ادامه داد: براساس مصوبات قانونی، شبکه های کانال های مجازی که بیش از ۵ هزار فالوور دارند، باید ثبت رسمی شوند که در حال حاضر ۶۰ درصد از این صفحات، دارای مجوز شده اند.

محمدرضا رستمی، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: مساله محورکردن موضوع سواد رسانه ای و توجه به مسایل روز کشورمان باید همگام با فضای بین المللی باشد، اما می توانیم در این زمینه اولویت های خاصی هم داشته باشیم.

وی ادامه داد: از جمله دلایل تشکیل چنین همایش هایی غیر از توجه به حوزه پژوهشی، خروجی کاربردی و اجرایی نیز موردنظر است؛ بنابراین باید سه بخش اجتماعی، خصوصی و دستگاهی مورد توجه قرار گیرند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در بخش اجتماعی، خانواده ها، در بخش خصوصی؛ فعالان و سرمایه گذاران حوزه رسانه و هدفدار کردن فعالیت آنها و دستگاه های اجرایی که با سیاستگذاری از خروجی های موردنظر حمایت می کنند، باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان مسایل روز جوانان گفت: اگر به صورت مساله محور به موضوع سواد رسانه ای بپردازیم، باید بدانیم اشتغال و کسب و کار مساله اول جوانان کشور است و اگر بتوانیم این موضوع را با سواد رسانه ای مرتبط کنیم و به کمک اشتغال بیاییم، موجب تغییر شرایط اشتغال خواهیم شد.

منبع:فناوران

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم برای ساماندهی فضای مجازی ۳۵ قانون کم داریم

به گفتگو بپیوندید

یک × 5 =

بازگشت به بالای صفحه