برخورد با موسسات کاریابی غیرمجاز در فضای مجازی | وکیل سایبری
مشاوره سایبری

برخورد با موسسات کاریابی غیرمجاز در فضای مجازی | وکیل سایبری

برخورد با موسسات کاریابی غیرمجاز در فضای مجازی

برخورد با موسسات کاریابی غیرمجاز در فضای مجازی – معاون اشتغال اداره کل کارتعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: با موسسات کاریابی که به صورت غیرمجاز در فضای مجازی فعالیت می‌کنند به شدت برخورد خواهد شد.

نجفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: با توجه به گسترش روزافزون فضای مجازی و استفاده از شبکه های اجتماعی، این در حالیست که برخی افراد با ایجاد کانال های تلگرامی به صورت غیر مجاز و غیرقانونی اقدام به کاریابی می‌کنند.

وی ادامه داد: در صورت شناسایی کانال های تلگرامی غیرمجاز در حوزه کاریابی با هماهنگی پلیس فتا مراتب اعلام و از سوی قوه قضاییه پیگیری و برخورد خواهد شد.

نجفی با بیان اینکه برخی از افراد طی سال‌های گذشته اقدام به راه اندازی دفاتر کاریابی غیرمجاز در سطح استان کرده بودند که از سوی این سازمان شناسایی شده و با آنان برخورد شد، افزود: اما هم اکنون با وجود فضای مجازی دایره فعالیت این افراد گسترده تر شده و این در حالیست که پلیس فتا همه موارد را در فضای سایبری استان رصد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۹ موسسه کاریابی در سطح استان به فعالیت می پردازند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۴۴ نفر در این موسسات ثبت نام کرده و ۷۳ نفر به کار گمارده شده اند.

معاون اشتغال اداره کل کارتعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی عنوان کرد: این موسسات براساس تعرفه اعلامی از سوی وزارتخانه باید از افراد در بخش های مختلف همانند مشاوره، ثبت نام و به کار گماردن هزینه دریافت کنند.

وی یادآور شد: سال گذشته سه هزار و ۸۰۶ نفر در این موسسات نام نویسی کرده و یک هزار و ۲۹۹ نفر نیز در کارگاه و واحدهای تولید و خدماتی به کار گرفته شدهاند.

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای