رد کردن لینک ها

تدوین آئین‌نامه حمایتی برای اینشورتک‌ها | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

تدوین آئین‌نامه حمایتی برای اینشورتک‌ها

تدوین آئین‌نامه حمایتی برای اینشورتک‌ها – آی نماد (Insurance namad) با هدف شناسنامه دار کردن استارت آپ های بیمه و حمایت از آنها صادر می شود.

سید قاسم نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی از تدوین آیین‌نامه‌ای در جهت نظام‌مند کردن اینشورتک‌ها و همچنین حمایت از آنها خبر داده است. به گفته او، در این آئین‌نامه این امکان برای استارت‌آپ‌ها فراهم شده تا بتوانند به سوئیچ بیمه مرکزی متصل شوند و به داده‌های بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه دسترسی داشته باشند.

 

نعمتی با اشاره به اینکه باید برای دسترسی استارت‌آپ‌ها به داده‌های بیمه سوئیچ مخصوصی طراحی شود افزوده است: «API سوئیچ بیمه مرکزی در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار خواهد گرفت و آنان می‌توانند از داده‌های بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه بهره ببرند.»

تدوین آئین‌نامه حمایتی برای اینشورتک‌ها

به گفته او، در این آئین‌نامه ویژگی پورتال‌های استارت‌آپ‌ها و ویژگی‌های امنیتی آنان و امکاناتی که می‌توانند ارائه‌دهنده نیز پیش‌بینی شده است.

تدوین آئین‌نامه حمایتی برای اینشورتک‌ها

نعمتی همچنین با اشاره به روند تدوین آئین‌نامه حمایتی بیمه مرکزی برای استارت‌آپ‌ها گفته است: «این آئین‌نامه با همکاری خود استارت‌آپ‌ها و معاونت علمی ریاست جمهوری و همچنین فعالان این حوزه نهایی شده و هم‌اکنون در هیات عامل در حال بررسی است.»

 

بر اساس اظهارات او این آیین‌نامه پس از تصویب در هیات عامل بیمه مرکزی برای تصویب نهایی به هیات عالی بیمه برای ارسال خواهد شد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی: صنعت بیمه از لحاظ توجه به استارت‌آپ‌ها، از سایر بازارهای مالی جلوتر است

 

غلامرضا سلیمانی، رئیس‌کل بیمه مرکزی هفته گذشته در مراسم افتتاح شبکه نوآوری پلنت، از لزوم توجه به استارت‌آپ‌ها و حمایت از آنها برای بهبود وضعیت بازار بیمه در ایران سخن گفته بود. او در سخنرانی خود در این مراسم گفت: «نهاد قانون‌گذار با اصلاح قوانین، در حال کمک به استارت‌آپ‌ها است و از طرف دیگر، انتظار داریم که استارت‌آپ‌ها هم با رعایت قوانین و حرکت در چارچوب آنها، به قانون کمک کنند.»

 

سلیمانی در حاشیه آن مراسم هم در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص دلیل رشد اندک فناوری‌ها در حوزه بیمه گفت: «صنعت بیمه از لحاظ توجه به استارت‌آپ‌ها، از سایر بازارهای مشابه جلوتر است. ما در حوزه قانون‌گذاری، توجه ویژه‌ای به استارت‌آپ‌ها داریم و هیچ مانعی پیش روی آنها نگذاشته‌ایم.»

 

منبع: بانکینا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

به گفتگو بپیوندید

1 × چهار =

بازگشت به بالای صفحه