رد کردن لینک ها

تشخیص مجاز بودن کاریابی‌ها از سایت وزارت کار!! | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

تشخیص مجاز بودن کاریابی‌ها از سایت وزارت کار!!

تشخیص مجاز بودن کاریابی‌ها از سایت وزارت کار!! – برای جلوگیری از افتادن در دام کاریابی های غیر مجاز و مورد سوء استفاده قرار گرفتن، مجاز یا غیر مجاز بودن شرکت کاریابی را با رویت پروانه کسب و با رجوع به سایت وزارت کار بررسی کنید.

بابک هاشمی پور، رئیس انجمن صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی آذربایجان شرقی درخصوص کاریابی‌های غیرمجاز، اظهار کرد: این شرکت‌ها در فضای فیزیکی و فضای مجازی با عنوان تامین نیروی انسانی و استخدام درکارخانجات یا مهاجرت به کشورهای مختلف فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود: فعالیت کاریابی‌های غیر مجاز در فضای مجازی نیز به شدت افزایش یافته و برای این‌که از طریق پلیس فتا شناسایی نشوند، مدعی هستند که از دولت گرجستان و ترکیه مجوز فعالیت دارند و به این روش از کارجویان سوء استفاده می‌کنند.

تشخیص مجاز بودن کاریابی‌ها از سایت وزارت کار!!

عضو هیئت مدیره کانون کاریابی‌های کشوری با بیان این‌که کاریابی بین‌المللی در فضای مجازی وجود ندارد، بیان کرد: در رابطه با کاریابی های داخلی که در فضای مجازی فعال هستند، باید شماره ثبت شرکت، نام شرکت، شماره مجوز و نماد الکترونیکی شرکت در وزارت کار وجود داشته باشد؛ اما متاسفانه بزرگترین مشکل ما این است که مردم توجهی به مجوز دار بودن کاریابی‌ها نمی کنند و  به همین دلیل مورد سوء استفاده‌ قرار می‌گیرند.

 

وی در رابطه با راهکارهای تشخیص کاریابی‌های مجاز، عنوان کرد: زمانی که کارجویان به دفاتر کاریابی مراجعه می‌کنند، باید پروانه کسب را رؤیت کنند ، همچنین به سایت وزارت کار مراجعه کنند؛ چرا که اسم شرکت، مشخصات مدیرعامل، آدرس و شماره تماس کاریابی‌ها داخلی و خارجی مجاز به تفکیک شهرستان‌ها در سایت وزارت کار ثبت شده است.

 

هاشمی تصریح کرد: همچنین در صورتی‌که کاریابی در فضای مجازی فعالیت دارد، مردم برای تشخیص مجاز یا غیر مجاز بودن آن، می‌توانند به قسمت “درباره ما” مراجعه کرده و عکس مجوز را مشاهده کرده و از سایت وزارت کار نیز پیگیر شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: اخیر عده‌ای کلاهبردار در فضای فیزیکی و هم در فضای مجازی از مجوز کاریابی‌های مجاز عکس می‌گیرند و آن را با فوتوشاپ دست کاری کرده  و پروانه جعلی جایگزین می‌کنند.بنابراین مردم باید به سایت وزارت کار مراجعه کرده و از مجوز آن شرکت اطمینان کامل داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: مردم در مواجهه با کاریابی های غیر مجاز باید باید به ادارات کار به صورت کتبی شکایت کنند تا از این طریق به اماکن ارجاع داده شده و نسبت به پلمپ کاریابی‌های غیرمجاز اقدام شود.

 

وی با اشاره به پیامدهای مراجعه کارجویان به کاریابی‌های غیرمجاز، اظهار کرد: سوء استفاده‌های مالی، انواع کلاهبرداری و سوء استفاده‌ اخلاقی از پیامدهای مراجعه به کاریابی های غیر مجاز است و توصیه می‌کنیم افراد از رسمی بودن کاریابی‌ها اطمینان کامل داشته باشند.

 

هاشمی بیان کرد: کاریابی های غیرمجاز ضمن رعایت نکردن اخلاق صنفی، اعتماد مردم را نیز سلب کرده و به ادارات کار و کاریابی های مجاز نیز  خسارت وارد می‌کنند.

 

رئیس انجمن کاریابی‌های اتاق بازرگانی ایران با اشاره به کلاهبرداری از طریق شرکت‌های قلابی، اضافه کرد:  مهاجرت شرکت‌های قلابی با عناوین خارج از کشور زیاد شده است و از جویندگان کار می‌خواهیم به این شرکت‌ها مراجعه نکنند.

 

هاشمی افزود: ثبت شرکت به منظور کاریابی مجاز نبوده و  شرکت‌های خدمات نیروی انسانی و پیمانکارهای تامین نیروی انسانی دفاتر کاریابی نیستند.

 

وی با اشاره به وجود ۶۰ کاریابی مجاز داخلی و خارجی در آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۵۴ شرکت داخلی و چهار شرکت خارجی بوده که ۲۰ شرکت داخلی و دو شرکت خارجی در تبریز فعال هستند، خوشبختانه دفاتر کاریابی خارجی تبریز در سطح کشور فعال هستند.

 

منبع: ایسنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

به گفتگو بپیوندید

سه × 5 =

بازگشت به بالای صفحه