رد کردن لینک ها

تهدیدات فضای مجازی از محاسن آن پیشی گرفته است | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

تهدیدات فضای مجازی از محاسن آن پیشی گرفته است

تهدیدات فضای مجازی از محاسن آن پیشی گرفته است – معاون دادستان کاشان با بیان اینکه تهدیدات فضای مجازی از محاسن آن پیشی گرفته است گفت: لبه تیز تیغ شبکه‌های اجتماعی به سمت بنیان خانواده‌ها نزدیک شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، روح الله دهقانی ظهر امروز در همایش تاثیر رسانه و فضای مجازی بر انتخابات ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و تسلیت به مناسبت جان باختن چند تن از کارگران معدن در استان گلستان اظهار داشت: هدف آحاد مردم با وجود زندگی در ذیل نظام جمهوری اسلامی مشارکت حداکثری در انتخابات است.

معاون دادستان کاشان با بیان اینکه فضای مجازی با وجود اتفاقات رخ داده در آن فضای امنیتی شده است، افزود: طبق فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی لازم است مسئولان به گونه ای عمل کنند که مردم به جهت شرکت در انتخابات ترغیب شوند در حالی که تشکیل نظام اسلامی آرزوی ائمه معصوم بوده است.

دهقانی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید به گونه‌ای عمل کنند که حضور مردم را به حداکثر برسانند و از بی‌رغبتی مردم جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: وجود اهمیت فضای مجازی موجب تشکیل این همایش شده است اما متاسفانه امروزه تهدیدات فضای مجازی از محاسن آن پیشی گرفته و بنیان خانواده با وجود فضای مجازی مورد تهدید گرفته است.

وی با بیان اینکه سرورهای برنامه های پیام رسان در خارج از کشور قرار دارد و مسئولان کشوری به طور کامل به سرورها دسترسی ندارند، تصریح کرد: لبه تیز تیغ شبکه های اجتماعی به سمت ریشه و بنیان خانواده ها نزدیک شده و لازم است به جهت جلوگیری از آسیب زدن به این مهم مسئولان اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون دادستان کاشان با بیان اینکه آن دسته از سایت ها و خبرگزاری ها تحت پوشش قانون مطبوعات قرار میگیرند که مجوز داشته باشند، ابراز داشت: جرم طبق تعریف در قانون شامل موارد و حوزه های مختلف می‌شود در حالی که تخلف با جرم متفاوت است و در حوزه تخلف به جریمه های اندک اکتفا میشود.

دهقانی با بیان اینکه در مورد انتخابات چندین نوع قانون وجود دارد، بیان کرد: انتشار اخبار در فضای مجازی تاثیرات بسزایی دارد و به همین جهت در این حوزه جرایمی� از جمله خرید و فروش رای ، بیش از یک بار رای دادن، ربودن اوراق و اسناد انتخابات، ایجاد رعب و وحشت برای رای دهندگان و غیره وجود دارد.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

بازگشت به بالای صفحه