رد کردن لینک ها

توصیه های BBB دایره کسب و کار برتر آمریکا در مورد خرید از طریق تلفن همراه | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

توصیه های BBB (دایره کسب و کار برتر) آمریکا در مورد خرید از طریق تلفن همراه

توصیه های BBB (دایره کسب و کار برتر آمریکا) در مورد خرید از طریق تلفن همراه – بی بی بی در مطلبی جدید، همزمان با فرا رسیدن سال نو میلادی و فصل خرید، توصیه هایی کاربردی در خصوص این نوع خریدها ارائه داده است تا با رعایت این موارد بسیار ساده، از اطلاعات بانکی خود در مقابل مجرمان سایبری محافظت کنند.

افزایش خریدهای اینترنتی

در عصر تکنولوژی و ارتباطات، روز به روز شاهد افزایش چشمگیر خریدهای اینترنتی و گاهی خریدهای از طریق اپلیکیشن های موبایل، هستیم. آمارها نشان می دهد بیش از نیمی از خریدهای اینترنتی از طریق گوشی های موبایل انجام می شود. این ابزار سهولت و سرعت بیشتری از سایر ابزارها جهت استفاده دارد. به همین دلیل دقت در این نوع خرید برای پیشگیری از هر نوع کلاهبرداری در این زمینه لازم است.

BBB در مطلبی جدید، همزمان با فرا رسیدن سال نو میلادی و فصل خرید، توصیه هایی کاربردی در خصوص این نوع خریدها ارائه داده است. کاربران لازم است با رعایت این موارد بسیار ساده، از اطلاعات بانکی خود در مقابل مجرمان سایبری محافظت کنند. باید دانست حفظ امنیت تلفن همراه هوشمند برای افرادی که با استفاده از آن به خریدهای اینترنتی می پردازند، به اندازه امنیت سیستم های کامپیوتری آنها اهمیت دارد.

توصیه های BBB دایره کسب و کار برتر آمریکا در مورد خرید از طریق تلفن همراه
توصیه های BBB دایره کسب و کار برتر آمریکا در مورد خرید از طریق تلفن همراه

مهم ترین توصیه ها در مورد خرید با تلفن همراه

  • بهتر است خرید اینترنتی خود را با اتصال به WIFI هتل ها، رستوران ها، یا فروشگاه ها انجام ندهید زیرا اتصال به این شبکه های عمومی ریسک بسیار بالایی برای سرقت اطلاعات بانکی شما دارد.
  • مراقب باشید که اطلاعات بانکی خود را در چه وب سایتی وارد می کنید. حتما مراقب باشید از وب سایت های مطمئن خرید انجام دهید.(در کشور ما، خرید از فروشگاه هایی که دارای نماد اعتماد(اینماد) هستند، توصیه می شود).
  • قبل از خرید، به آدرس اینترنتی سایتی که قصد خرید از آن دارید، دقت نمایید. در آدرس URL وب سایت مد نظر، به دنبال کلمه https یا علامت قفل باشید. وب سایت هایی که در آدرس URL خود حاوی این موارد هستند، از نظر سرقت اطلاعات و … امن می باشند.

لینک های خطرناک

  • مراقب لینک هایی که در ایمیل ها یا پیامک ها شما را به وب سایتی هدایت می کنند، باشید. برخی از این لینک ها حاوی برنامه هایی هستند که به محض کلیک، روی گوشی شما بدون اطلاعتان نصب شده و حاوی بدافزارهای خطرناکی هستند که موجب سرقت اطلاعات شما می شوند.
  • هیچ گاه اطلاعات مالی خود را روی گوشی ذخیره نکنید. گوشی های موبایل قابلیت ۷ بار بازیابی اطلاعات را دارند به این معنی که حتی اگر اطلاعات را از گوشی تان حذف کنید، این قابلیت وجود دارد که بازیابی شوند. حتی برخی دستگاه ها به طور اتوماتیک قابلیت Auto save یا Ato fill دارند که به کاربر اجازه می دهد اطلاعات کارت اعتباری خود را به صورت اتوماتیک ذخیره کند. این کار ریسک کارت بانکی را بسیار بالا می برد. بنابراین این امکان را از گوشی خود حذف یا غیر فعال کنید.
  • از به روز ترین browser(مرورگر) اینترنت استفاده کنید. قبل از خرید مطمئن شوید که ورودی شما به اینترنت که همان مرورگر شماست، به روز شده است. چرا که این کار امنیت بیشتری را برای گوشی موبایل شما فراهم می کند.
  • حتما آنتی ویروس به روز و مناسب تلفن همراه روی گوشی خود نصب کنید تا از شر بدافزارها در امان باشید و همچنین دقت کنید که رمزهای موبایل بانک شما روی گوشی توسط کوکی ها ذخیره نشود.

یک توصیه دیگر

در انتها به کاربران توصیه می شود حتی الامکان اطلاعات ضروری و حیاتی خود را روی گوشی موبایل که هر لحظه امکان سرقت یا از دست دادن آن وجود دارد ذخیره نکنند. بهتر است از آن نسخه پشتیبان تهیه کنند. به طور کلی هر فعالیتی که برای امنیت سیستم های امنیتی خود انجام می دهند را برای گوشی موبایل نیز اعمال کنند.

 

 

بازگشت به بالای صفحه