رد کردن لینک ها

توصیه پلیس فتا به مدیران شرکت ها و موسسات | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

توصیه پلیس فتا به مدیران شرکت ها و موسسات

توصیه پلیس فتا به مدیران شرکت ها و موسسات – شرکتها هنگام تعدیل نیرو اطلاعاتی را که در اختیار آنها قرار داده اند و احتمال سوء استفاده از آنها وجوددارد را تغییر داده یا از بین ببرند.

توصیه پلیس فتا به مدیران شرکت ها و موسساتبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرگرد اکبر محمدجعفری رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری آذرباییجان شرقی در تشریح این خبر اظهار داشت: برخی از شرکت ها و موسسات در مواقعی بعضی از کارکنان خود را تعدیل، اخراج و یا برکنار می کنند و برخی از این کارکنان دارای اطلاعاتی هستند که برای آن سازمان با اهمیت است و با دسترسی به آن اطلاعات می توان برخی از کارهای اینترنتی و غیر اینترنتی را انجام داد و اقدام به سوء استفاده از این اطلاعات کرد.

وی تصریح کرد: بعنوان مثال شرکت هایی وجود دارند که کارهای مالی خود را از طریق اینترنت بانک انجام می دهند و افرادی که مسئول این اقدامات هستند دارای اطلاعاتی مانند شماره حساب، شماره رمز اینترنتی و سایر اطلاعات حساب آن شرکت یا موسسه هستند.

این مقام انتظامی افزود: در صورتیکه چنین افرادی بنا به دلایلی اخراج، برکنار یا تعدیل شوند احتمال دارد از این اطلاعات سوء استفاده کرده و اقدام به برداشت های غیر مجاز از طریق اینترنت، نفوذ در سایت ها و … کرده و از این طریق، آسیبهایی بر آن شرکت یا موسسه وارد کنند.

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: در صورتیکه موسسات و شرکت ها چنین اقدامی می کنند حتما نسبت به تعویض رمزهای اینترنتی، برخی از حساب های بانکی و حتی جابجایی امکانات و تجهیزات رایانه ای اقدام کنند تا مورد سوء استفاده واقع نشود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

بازگشت به بالای صفحه