رد کردن لینک ها

تکنولوژی بلاک چین چیست

اشتراک گذاری

مشاوره بلاک چین – بدون شک بلاک چین یکی از بزرگترین اختراعات عصر معاصر است اختراعی که توسط مغز های متفکری همچون ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد و پس از آن این اختراع و تکنولوژی نوین همواره در معرض تغییر و دگرگونی بوده است در این مقاله سعی داریم به این سوال اساسی پاسخ دهیم که بلاک چین چیست.

خانه بلاکچین ایرانآیا تکنولوژی بلاک چین یک نوع جدید از اینترنت است

تکنولوژی بلاک چین به این گونه است که به اطلاعات دیجیتال اجازه انتشار می دهد بدون اینکه این اطلاعات کپی شوند. این مسئله باعث ایجاد پایه برای نوع جدیدی از اینترنت می شود. این نوع جدید از اینترنت بیشتر برای مبادله ارز های دیجیتال و دیگر کاربرد های شبکه بلاک چین استفاده می شود. دنیای تکنولوژی هر روز کاربردهای بیشتری برای شبکه بلاک چین پیدا می کند.

در این مقاله سعی داریم برای شما ماهیت بلاک چین،کاربردهای آن و دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن را مشخص کنیم. مشاوره بلاک چین

کیف پول بلاک چین از چه ارزهای پشتیبانی میکنداگر بخواهیم بلاک چین را به ساده ترین صورت ممکن تعریف کنیم می توانیم بگوییم بلاک چین زنجیره های تغییرناپذیر اطلاعات هستند که توسط دسته ای از کامپیوترها مدیریت می شوند. این زنجیره  هیچ مالک خاصی ندارد و توسط کدها و رمزهای خاصی امنیتشان تضمین شده است.

شبکه بلاک چین هیچگونه سرور مرکزی ندارد. این شبکه به صورت کاملا دموکراتیک اداره می شود.تمام اطلاعات این شبکه قابل دسترس برای عموم مردم

است و از آنجا که تمام اطلاعات به صورت دائمی بر روی بلاک چین ذخیره می شوند تمام تراکنش ها  به صورت کاملا شفاف در دسترس عموم هستند و همه طرف های تراکنش در قبال اتفاقات احتمالی پاسخگو میباشند.

مرکز تحقیقات بلاک چینتاریخچه بلاکچین

اولین اقدام برای ایجاد زنجیره بلاک چین در سال ۱۹۹۱ توسط دو دانشمند به نام های استوارت هابر و اسکات استورنتا صورت گرفت. در سال ۱۹۹۲ هابر و استورنتا با انجام یکسری تحقیقات جدید باعث توسعه بیش از پیش تکنولوژی بلاک چین شدند کارهای دیگر آن دو نفر در همان سال باعث شد چندین سند بتوانند در یک بلوک جمع‌آوری شوند.

کاربردهای فناوری بلاکچین

اولین و معروف ترین استفاده از فناوری زنجیره بلوکی در تراکنش‌های بیت کوین اتفاق افتاده است که الهام بخش دیگر ارز های رمز دار شده است. مشاوره بلاک چین

فناوری بلاک چین کاربردهای مختلفی دارد از جمله:1- پول دیجیتال 2- قرارداد هوشمند3- اوراق بهادار 4- نگهداری سوابق 5-اینترنت اشیا 6- رای گیری دیجیتال

این فناوری در گستره وسیعی از کاربردهای مالی و غیرمالی قابل استفاده است. از این تکنولوژی می توان در صنعت بورس، بیمه ، بانکداری، پزشکی و مسائل مختلف دیگر استفاده کرد.

آموزش تحلیل تکنیکال کریپتوکارنسیدو ویژگی مهم بلاک چین

  • تمرکز زدایی

    • با ذخیره داده ها در سرتاسر شبکه بلاک چین خطراتی را که با ذخیره داده به‌طور مرکزی ایجاد می‌ شود از بین میرود. مشاوره بلاک چین
  • شفافیت

    • به‌دلیل ماهیت غیر متمرکز بلاک چین همه معاملات انجام شده به وسیله این شبکه را می توان با ورود یک کد خاص مشاهده کرد و افرادی که در جستجوی بلاک چین هستند می توانند با به دست آوردن آن کد به اطلاعات آن بلاک چین و تراکنش دست پیدا کنند.
  • مسائل حقوقی فناوری بلاک چین

    • مراکز سیاست‌پژوهی مختلف دنیا در تلاش برای درک فرصت‌ها و تهدیدهای مختلف ناشی از این تکنولوژی هستند. دولت ها در تلاش هستند تا بفهمند این تکنولوژی چه خطرات و فرصت هایی می تواند برای آنها ایجاد کند و بر اساس این مسائل دولت ها در تلاشند تا با تدوین و تصویب قوانین گوناگون و کارآمد کشور و دولت خود را با این تکنولوژی هماهنگ سازند. در ایران نیز به خاطر جدید بودن این تکنولوژی راه سختی برای قانون گذاران در جهت تصویب قوانین مختلف برای تکنولوژی بلاک چین وجود دارد. ( مشاوره بلاک چین )

نتیجه گیری

همیشه و با ظهور هر تکنولوژی و فناوری جدید تغییرات بسیار زیادی در نتیجه این فناوری در سرتاسر جهان به وجود آمده است. امروزه تکنولوژی نوظهور بلاک چین نیز به همین صورت است. این فناوری باعث ایجاد تغییرات بسیار گسترده‌ای در سیستم‌های مالی سراسر جهان شده است. متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که با ادامه پیشرفت و رشد تکنولوژی بلاک چین در آینده ارزهای دیجیتال به راحتی می توانند جای ارزهای معمول و معتبر مالی را بگیرند. امروزه کمپانی های بزرگ دنیا خرید و فروش را با ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین را به رسمیت میشناسند و همین مسئله باعث رشد روز افزون قیمت ارزهای مجازی شده است با توجه به موارد گفته شده آشنایی با ارزهای دیجیتال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

همچنین در پایان این مقاله باید به این مسئله اشاره کنیم ک از آنجایی که سرمایه گذاری در عرصه ارزهای دیجیتال به یکی از پرسودترین سرمایه‌گذاری‌ها تبدیل شده است. آشنایی با مسائل حقوقی مربوط به آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به یاد داشته باشید قبل از هر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از اصالت کارگزار، صرافی و رمز ارز مورد معامله اطمینان حاصل کنید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه