رد کردن لینک ها

جرایم سایبری در صدر مخاطرات تجارت جهانی

اشتراک گذاری

افزایش نگرانی ها در خصوص جرایم سایبری

نتیجه یک بررسی و تحقیق نشان می دهد، آمار سازمان ها و شرکت هایی که نگران تهدیدات و خطرات جرائم سایبری در سال 2020 هستند، افزایش یافته است.

داده های این تحقیق در سایت www:precise Security.com به عنوان یکی از سایت های ارائه دهنده خدمات امنیت سایبری منتشر گردیده است. این داده ها حکایت از آن دارد که «جرائم سایبری» تهدیدی جدی برای مشاغل در سراسر جهان محسوب می گردد. به طوری که نزدیک به 40% از شرکت ها باور دارند که در معرض تهدید «حملات سایبری» هستند و آن را بزرگترین خطر برای کسب و کار خود در سال 2020 می دانند.

جرائم سایبری خطر اصلی تجارت در سطح جهان

پس از نگرانی در مورد جرایم سایبری، «قطع روابط تجاری» دومین خطر و ریسک مهم در سال 2020 است. در این رابطه، حدود 37% از شرکت ها از این موضوع احساس نگرانی می کنند.

«تغییرات در قوانین و مقررات» مانند جنگ و تعرفه های تجاری ، تحریم های اقتصادی ، موضوع برگزیت و تجزیه منطقه یورو در رده سوم این فهرست هستند. «بلایای طبیعی» و «توسعه بازاریابی» نیز در رده های بعدی این فهرست قرار دارند.

بر اساس نتایج این تحقیق صاحبان مشاغل در سراسر جهان، جرائم سایبری را به عنوان تهدید، مهم تر از کاهش اعتبار، تحولات کلان اقتصادی ، خطرات سیاسی یا کمبود نیروی کار ماهر می شناسند.

کدام شرکت ها بیشترین نگرانی را در مورد حوادث سایبری دارند؟

در سال 2020 شرکت های آمریکایی 43% بیشتر از سایر کشورها نسبت به تهدیدات سایبری ابراز نگرانی داشته اند.

در مقایسه با آن ها ، شرکت های اروپایی با کسب آمار 38 درصدی در رده دوم نگرانی نسبت به تهدیدات سایبری قرار دارند.

شرکت های آسیایی و حوزه اقیانوس آرام و کانادا با نگرانی مشابه مواجه هستند و 37% از مشاغل واقع در این کشورها مورد تهدید حوادث سایبری هستند. 27% از شرکت های واقع در خاورمیانه و آفریقا این تهدیدات را ریسک اصلی تجارت در سال 2020 می دانند.

سطح نگرانی در بین بنگاه های متوسط حدود 4% نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به 36% در سال 2020 رسیده است.

امروزه تهدیدات سایبری فقط برای شرکت های بزرگ معضل محسوب نمی شوند ، مشاغل کوچک نیز می توانند هدف این تهدیدات باشند.

در حقیقت طبق اطلاعات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، 60% از مشاغل کوچک که قربانی حملات سایبری می شوند ، ظرف مدت شش ماه به طور کامل تعطیل می شوند. در نتیجه میزان نگرانی در مورد خطرات ناشی از حملات سایبری در بین شرکت های کوچک در سال گذشته 4% افزایش یافته است.

در حال حاضر 35% از بنگاه های کوچک در سطح جهان جرایم سایبری را بحرانی ترین ریسک تجاری در سال 2020 می دانند.

شرکت های ارتباطات، در رده اول نگرانی های جرائم سایبری

این آمار حاکی از آن است که جرایم سایبری مهمترین ریسک در «تجارت از طریق ارتباطات از راه دور» را تشکیل می دهد ، جایی که 75% از شرکت ها در معرض تهدید جرائم سایبری ، نقص داده ها یا نارسایی فناوری اطلاعات هستند. چنین سطحی از نگرانی بسیار منطقی است، زیرا شرکت های مخابراتی با توجه به داشتن زیرساخت های حیاتی برای ارتباط و جمع آوری مقادیر زیادی از داه های حساس، هدف مهمی برای حملات سایبری هستند.

در این تحقیق، «بازار فناوری» و «خدمات مالی و تخصصی» به ترتیب با 57 و 46 درصد رتبه های دوم و سوم نگرانی ها در مورد حملات سایبری را به خود اختصاص داده اند.

«صنعت هوانوردی» نیز یکی از اهداف جرایم سایبری است و در کل 40 درصد از موسسات وابست به این صنعت که غالباً دولتی هستند نگرانی جدی در مورد حملات سایبری دارند.

به گفتگو بپیوندید

چهار + 17 =

بازگشت به بالای صفحه