رد کردن لینک ها

جزئیات تعامل سیستم قضایی و اپراتورها در جهت پیشگیری از کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

جزئیات تعامل سیستم قضایی و اپراتورها در جهت پیشگیری از کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی

جزئیات تعامل سیستم قضایی و اپراتورها در جهت پیشگیری از کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی – با گسترش استفاده از فناوری های نوین ارتباطی توسط اقشار مختلف جامعه، بستر وقوع جرائم گوناگون در این زمینه فراهم شده است. در بین جرائم به وقوع پیوسته، کلاهبرداری های ارتباطی و کلاهبرداری های که با استفاده از سیم کارت های تلفن همراه صورت می گیرد، سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند

با گسترش استفاده از فناوری های نوین ارتباطی توسط اقشار مختلف جامعه، بستر وقوع جرائم گوناگون در این زمینه فراهم شده است. در بین جرائم به وقوع پیوسته، کلاهبرداری های ارتباطی و کلاهبرداری های که با استفاده از سیم کارت های تلفن همراه صورت می گیرد، سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند. از آنجا که دلیل اصلی قربانی شدن افراد در این کلاهبرداری ها عدم آگاهی آن ها در مورد نحوه استفاده صحیح از این وسایل است، به منظور مدیریت این گونه جرائم و کنترل ناهنجاری های موجود می بایست کار فرهنگی بزرگی صورت گیرد و نهادهای مسئول همکاری های لازم را به منظور ارتقاء آگاهی عمومی و آشنایی مردم با نحوه استفاده صحیح از این فناوری ها داشته باشند.

در این راستا و به منظور همفکری در پیشگیری از وقوع جرائم مرتبط با وسایل ارتباطی و سیم کارت های تلفن همراه تفاهم نامه ای مابین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و ۳ اپراتور بزرگ تلفن همراه منعقد شده است.

موضوعات اصلی که در این تفاهم نامه به آن ها پرداخته شده است عبارتند از:

۱-تولید و پخش محتوای پیشگیرانه رسانه ای، نوشتاری، صوتی و تصویری، ۲- ترغیب مشترکان به استفاده ادواری از سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه جهت شناسایی سیم کارت های فعال بدون اطلاع مالک، ۳- ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی عمومی در استفاده از خدمات تلفن همراه.

تفاهم امضاء شده وتعامل بین سیستم قضایی و اپراتورها می تواند تا حد زیادی امکان وقوع جرائم ارتباطی را کاهش دهد.

انعقاد این تفاهم نامه از آن جهت دارای اهمیت است که اپراتورها نقش ویژه ای در ارتقاء سطح آگاهی عمومی و پیشگیری از بروز کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی را دارا هستند. با همکاری های صورت گرفته زمینه ای برای تعاملات مناسب و حل معضلات موجود فراهم گردیده است.

منبع: ایران هشدار

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

 

به گفتگو بپیوندید

هجده + سیزده =

بازگشت به بالای صفحه