رد کردن لینک ها

حمله فیشینگ کاران این دفعه به مشتریان سایت دیوار | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

حمله فیشینگ کاران این دفعه به مشتریان سایت دیوار

حمله فیشینگ کاران این دفعه به مشتریان سایت دیوار – رییس پلیس فتا خراسان رضوی از مشتریان سایت های واسطه گر اینترنتی نظیر دیوار درخواست کرد اطلاعات کارت بانکی خود را به هیچ عنوان در درگاه های ناشناس وارد نکنند.

سرهنگ جواد جهانشیرى، رئیس پلیس فتا خراسان رضوی در تشریح این مطلب گفت: از ابتداى صبح شنبه تا همین لحظه تعداد متعددى پرونده کلاهبردارى با موضوع برداشت غیر مجاز به بهانه پرداخت هزینه ثبت آگهى در سایت دیوار در پلیس فتا استان و پایگاه‌هاى سطح مشهد مقدس تشکیل شد که این حجم رو به افزایش مى‌باشد.

حمله فیشینگ کاران این دفعه به مشتریان سایت دیوار

برداشت غیر مجاز و دستیابى به اطلاعات کارت عابر بانک شهروندان چگونه رخ داده است؟

 

سرهنگ جهانشیرى افزود: متاسفانه کلاهبرداران با مراجعه به سایت هاى واسطه‌گر نظیر دیوار و شیپور و .. با برداشتن شماره تلفن شهروندان پیامکى از سوى سرشماره‌هاى پیامکى به شهروندان ارسال مى کنند و از آنها مى‌خواهند براى درج آگهى خود مبلغ ۱۰۰۰تومان به لینک پیشنهادى که حاوى صفحه پرداخت مى‌باشد واریز کنند.

 

این مقام انتظامى ادامه داد: در این میان فرد قربانى پس از دریافت این پیامک روى لینک پیشنهادى کلیک نموده و با پرداخت وجه موصوف در دام کلاهبردار قرار گرفته و اطلاعات حساب خود را لو مى‌دهد.

 

سرهنگ جهانشیرى به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنى و عملیاتى خود را در جهت انسداد لینک هاى موصوف انجام داده اند ولیکن مجرم یا مجرمین با تغییر آدرس لینک‌هاى ارسالى نسبت به تغییر صفحه و ایجاد صفحه پرداخت جعلى دیگرى اقدام مى‌نمایند. لذا از شهروندان درخواست مى‌کنیم توصیه‌هاى پلیس را جدى گرفته و روى لینک‌هاى پیشنهاد شده در این خصوص و سایر پیشنهادات دیگر با چشمى باز عمل نموده و با شناخت صفحه پرداخت اصلى از جعلى اطلاعات کارت خود را به آسانى افشا ننمایند، ضمن اینکه جهت درج آگهى در سایت‌هاى واسطه‌گر نیازى به پرداخت وجه نبوده و درج آگهى رایگان مى‌باشد.

 

در پایان پلیس فتا از کلیه کاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع شوند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانى پلیس فتا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

11 − هشت =

بازگشت به بالای صفحه