رد کردن لینک ها

خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند

خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند –  فضای مجازی با گستردگی نامحدود در ه حوزه‌ای از فضای حقیقی در حال فعالیت و تبادل اطلاعات است و این گستردگی نیازمند توجه ویژه برای جلوگیری از اقدامات سود جویانِ است.کاربران فضای مجازی تحت هیچ شرایطی از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی خریداری نکنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند گفت: فروش اقلام دارویی در فضای مجازی ممنوع است و در صورت مشاهده پیگرد قانونی انجام می‌شود.

 سرهنگ حسین صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه بسیاری سایت‌های نامعتبر اینترنتی درصدد سودجویی و کلاه‌برداری به شیوه‌های مختلف هستند که پلیس فتا همواره برای کشف و مسدود کردن این سایت‌ها در تلاش است.

وی از فعالیت برخی سایت‌های نامعتبر و فروش محصولات دارویی خبر داد و گفت: فروش محصولات دارویی در فضای مجازی غیرقانونی است و پلیس فتا برای عدم خریداری هیچ‌گونه محصولات دارویی از سایت‌های اینترنتی هشدار جدی می‌دهد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه عرضه دارو باید در چرخه سازمان پخش دارو انجام شود اذعان کرد: فضای مجازی با گستردگی نامحدود در ه حوزه‌ای از فضای حقیقی در حال فعالیت و تبادل اطلاعات است و این گستردگی نیازمند توجه ویژه برای جلوگیری از اقدامات سود جویانِ است.

وی با اشاره به اینکه روزانه حجم زیادی از کاربران فضای مجازی در حوزه بهداشتی و درمانی در مرورگرهای وب در جست‌وجوی اطلاعات موردنظر هستند گفت: این مسئله زمینه را برای بسیاری از سود جویان برای فروش محصولات دارویی تقلبی را فراهم کرده است.

صادقی با تأکید بر اینکه در اغلب موارد این داروها سلامت انسان را تهدید می‌کند هشدار داد: کاربران فضای مجازی تحت هیچ شرایطی از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی خریداری نکنند.

وی تصریح کرد: اغلب داروهایی که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود ازجمله قرص‌های لاغری، چاقی، افزایش قد و قرص‌های مربوط به پوست و مو از این قبیل هستند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان تأکید کرد: اقلام دارویی باید توسط پزشک معالج تجویز و از داروخانه‌های معتبر به‌صورت حضوری خریداری شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

بازگشت به بالای صفحه