رد کردن لینک ها

در صورت سرقت گوشی‌های آی‌فون، باید چه کار کرد؟

اشتراک گذاری

در صورت سرقت گوشی‌های آی‌فون، باید چه کار کرد؟

در صورت سرقت گوشی‌های آی‌فون، باید چه کار کرد؟ شاید بزرگ‌ترین کابوس برای تمامی کاربران گوشی‌های هوشمند دزدیده شدن دستگاه موبایل آنها باشد، ولی با قابلیت Find My Phone قادر خواهند بود آن را ردیابی و محتویاتش را حذف کنند. این روزها یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های زندگی کاربران گوشی همراه، گم شدن یا سرقت گوشی‌های‌شان است، چرا که آنها بر این باورند که تمامی اطلاعات ارزشمندشان یکجا با هم از بین خواهد رفت و متحمل خسارات مادی و معنوی بسیاری خواهند شد. لحظه‌ای که متوجه می‌شوید گوشی هوشمندتان دیگر در جیب یا کیف‌تان وجود ندارد و هرچه با شماره تماس خود سعی می‌کنید آن را در اطرافتان بیابید موفق نمی‌شوید، برای هر کسی بسیار ناخوشایند و آزاردهنده است اما بسیاری از ما در جوامع شلوغ و پرهیاهوی امروزی آن را تجربه کرده یا تجربه خواهیم کرد.

یکی از بهترین قابلیت‌های دستگاه‌های الکترونیکی ساخت اپل که شامل گوشی‌های آی‌فون، تبلت‌های آی‌پد و لپ‌تاپ‌های مک‌بوک می‌شود، Find My Phone به‌عنوان یک سرویس رایگان اپل است که به کاربران با دستگاه‌های مفقود و مسروقه این امکان را می‌دهد با فعال‌سازی تنظیمات مربوطه، آی‌فون خود را ردیابی کرده و اطلاعات و محتویات ذخیره شده روی آن را حذف کنند. بر اساس گزارشی که در وب‌سایت Popular Mechanics آمده است، این سرویس و قابلیت به تمامی کاربرانی که دسترسی فیزیکی به دستگاه خود ندارند اجازه خواهد داد از راه دور و از طریق پلت‌فرم آی کلاد اپل (iCloud) به داده‌های ذخیره شده خود دسترسی پیدا کنند، آن را در صورت لزوم قفل کنند تا افراد غریبه و سارقان به آن دسترسی نداشته باشند، اطلاعات خود را پاک کرده و در آخر یک پیام یا زنگ هشدار روی آن نصب و فعال کنند.

در صورت سرقت گوشی‌های آی‌فون، باید چه کار کرد؟
در صورت سرقت گوشی‌های آی‌فون، باید چه کار کرد؟

کاربران به‌منظور بهره‌مندی از این قابلیت باید تنظیمات مربوط به آن را قبل از آنکه گوشی‌شان به سرقت رفته یا گم شود، فعال‌سازی کنند تا در صورت لزوم از آن استفاده کنند. در غیر این صورت، آنها نمی‌توانند به دستگاه مسروقه خود دسترسی پیدا کنند. کاربران برای فعال‌سازی این قابلیت در آی‌فون باید به تنظیمات (setting) گوشی مراجعه کرده و بعد به سراغ قسمت آی‌کلاد (iCloud) بروند و گزینه Find My Phone را فعال کنند. برای فعال‌سازی آن در لپ‌تاپ‌های مک‌بوک نیز باید کاربران به قسمت system preferences در رایانه خود مراجعه کرده و با رفتن به بخش آی‌کلاد ( iCloud)، گزینه مذکور را فعال کنند. از طرف دیگر، کاربران باید به وب‌سایت icloud.com بروند تا با وارد کردن حساب کاربری اپل خود و لاگین شدن، بتوانند در کنار فعال‌سازی قابلیت مربوطه دستگاه‌های اپل خود را ردیابی و پیدا کنند. این اقدامات گرچه ممکن است گوشی و دستگاه‌های الکترونیکی شما را هرگز به دستتان نرساند، اما قادر خواهید بود از دسترسی افراد غریبه و ناشناس به اطلاعات شخصی و خصوصی خود جلوگیری کرده و در صورت لزوم آن را به‌طور کامل برای سارقان غیرقابل دسترس و استفاده کنید.

منبع: ایسنا

در صورت سرقت گوشی‌های آی‌فون، باید چه کار کرد؟

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

وکیل تو

بازگشت به بالای صفحه