رد کردن لینک ها

 ده راه برای پیشگیری از حملات سایبری

اشتراک گذاری

 

در سال ۲۰۲۰ امنیت سایبری از همیشه مهمتر است با وجود تهدیدهای فزاینده برای مشاغل داشتن یک راه حل امنیتی کاملاً ضروری است. همه ما شنیده ایم که بنگاه ها و کسب و کارهای مختلف جریمه‌های سنگین را پرداخته اند یا حتی از جریان کسب و کار خارج شده‌اند به خاطر یک نفوذ ساده به درون سیستم با تعداد زیادی تهدید سایبری متوجه هستیم که نمی توانیم به سادگی آنها را نادیده بگیریم از باج افزار ها گرفته تا فیشینگ که می‌تواند به قیمت کل زندگی شما تمام شود پس پیشگیری از این گونه حملات بسیار مهم است ما در این مقاله ۱۰ راه برای پیشگیری از این گونه حملات را به شما نشان خواهیم داد.

حمله سایبری چیست

حمله سایبری به استثمار امنیتی سیستم شما گفته می‌شود. حملات سایبری از کدهای خاص و بدخواهانه ایی استفاده می‌کنند تا به سیستم شما لطمه بزند و اطلاعات شما را به سرقت ببرند یا از آنها به عنوان گروگان استفاده کنند. پیشگیری از حملات سایبری برای هر کسب و کار و سازمانی ضروری و حیاتی است. از جمله حملات سایبری می توان به سرقت هویت ،کلاهبرداری مجازی، بد افزار فیشینگ،اسب تروجان و دیگر ویروس های مختلف نام برد.

 1) آموزش کارکنان

یکی از معمولی ترین راه ها که مهاجمان به سیستم شما دسترسی پیدا می‌کنند از طریق کارمندان و خدمه شماست. آنها ایمیل‌هایی با مضمون شیادانه به منظور هدف قرار دادن یک فرد در سازمان شما ارسال می کند و در آن ایمیل خواهان اطلاعات خصوصی شما یا دسترسی به فایلهای مشخصی می‌شوند. این ایمیل ها و لینک ها معمولاً منطقی به نظر می‌رسند و بسیار محتمل است که یک فرد آموزش ندیده به دام بیفتد پس آموزش کارکنان در جهت پیشگیری از حملات سایبری بسیار مهم است. کارکنان نیاز دارند که بتوانند

حملات سایبری
حملات سایبری

1) چک کردن هر لینک قبل از کلیک کردن بر آن

2) چک کردن آدرس ایمیل های ارسال شده

3)تامل قبل از ارسال اطلاعات حساس

بهتر است که قبل از ارسال اطلاعات با فرد خواهان اطلاعات تماس برقرار شود تا از هویت او مطمئن شویم .

2)به زور نگه داشتن سیستم و نرم‌افزارهای مورد استفاده

عمدتاً این گونه حملات وقتی اتفاق می‌افتد که سیستم و نرم‌افزارهای شما کاملاً به روز نباشد یا ضعف هایی داشته باشد. مهاجمان و هکرها از این ضعف برای دسترسی به سیستم شما استفاده می کنند. هنگامی که مهاجمان به سیستم شما دسترسی پیدا کنند برای پیشگیری بسیار دیر از پس به روز نگه داشتن سیستم نرم افزارها بسیار برای پیشگیری از این گونه حملات موثر است .

3)اطمینان پیدا کردن از امنیت نقطه پایانی

امنیت نقطه پایانی از شبکه‌هایی حفاظت می‌کند که به وسیله های مختلفی اتصال پیدا می کنند. دستگاه‌های موبایل ،تبلت و لپ تاپ ها که به شبکه شرکت‌ها متصل می‌شوند راه را برای تهدید های مختلف باز می کنند. این گونه از اتصال ها نیازمند حفاظت به وسیله نرم افزارهای خاص نقطه پایانی هستند.

4)نصب فایروال بر روی سیستم

انواع مختلفی از روش های هوشمندانه نفوذ و رخنه کردن وجود دارد و روزانه با پدید آمدن روش های مختلفی نیز مواجه هستیم که حتی با روشهای دفاعی موجود نیز مقابله می‌کنند .نصب یک سیستم فایروال بر روی سیستم یکی از موثر ترین راه ها برای دفاع در برابر این گونه حملات سایبری است یک سیستم فایروال هرگونه حمله سایبری به سیستم کامپیوتر شما را قبل از هرگونه حمله سایبری دفع میکند.

5) پشتوانه گیری و بک آپ گیری از اطلاعات

در هنگام یک بحران (معمولاً حملات سایبری) شما باید از اطلاعات پشتوانه و بک اپ داشته باشید تااز ضررهای سنگین و از دست دادن اطلاعات تان جلوگیری کنید.

6)کنترل دسترسی به سیستم

شاید باورتان نشود ولی یکی از انواع حملاتی که به سیستم شما می شود می تواند فیزیکی باشد. کنترل داشتن بر اینکه چه کسی می تواند به سیستم شما دسترسی داشته باشد بسیار مهم است.  یک شخص می تواند به راحتی  به دفتر شما وارد شود یک یو اس پی را به یکی از سیستم های شما وارد کرده که حاوی فایل های آلوده است و به کل سیستم شما دسترسی پیدا کرده و یا سیستم را آلوده کند پس از کنترل اینکه چه کسی به سیستم شما دسترسی پیدا می کند بسیار مهم است .

7) امنیت شبکه وای فای

چه کسی در سال ۲۰۲۰ یک دستگاه با قابلیت دسترسی به وای فای راندارد تقریباً همه یک دستگاه با این قابلیت را دارند و این خود نوعی خطر است هر دستگاهی می‌تواند با اتصال به یک شبکه آلوده بشود و اگر بعد از آن این دستگاه آلوده به شبکه کسب و کار شما متصل بشود کل سیستم شما در خطر جدی است. امن کردن و پنهان کردن شبکه وای فای یکی از بهترین راه ها برای امنیت سیستم و شبکه شما است چون هر روزه هزاران دستگاه وجود دارد که می‌تواند به سیستم شما متصل بشود و به سیستم شما لطمه بزند.

8) اکانت شخصی کارکنان

هر کارمند نیازمند گذرواژه شخصی برای هر برنامه و نرم‌افزار است استفاده تعداد زیادی کاربر از یک گذرواژه یکسان برای ورود به سیستم می تواند کسب و کار شما را به خطر بیندازد. داشتن یک درگاه جداگانه برای هر کارمند و عضو شرکت می تواند به شما در جهت کاهش حملات کمک کند کارمندان تنها یک بار در روز و با سیستم و درگاه شخصی خودشان وارد می‌شود و امنیت سایبری تنها نفع در این مسئله نیست بلکه کاربری شرکت شما نیز بیشتر می‌شود.

9)کنترل دسترسی

یکی از خطرات برای صاحبان کسب و کار این است که کارمندان آنها نرم‌افزاری را بر روی سیستم وصل کنند که بتوانند به سیستم آسیب برساند در این حالت کنترل سیستم ومنع کردن کارکنانتان از نصب این گونه برنامه ها نقش بسزایی را در امنیت کسب و کارتان خواهد داشت .

10) گذرواژه‌ها

استفاده از یک گذرواژه یکسان برای تمامی درگاه‌ها و سایت ها می تواند بسیار خطرناک باشد هنگامی که یک مهاجم به گذرواژه شما دسترسی پیدا کند به کل سیستم شما و آپ های مورد استفاده شما دسترسی پیدا می‌کند داشتن گذرواژه‌های جداگانه برای هر سایت و آپ می تواند کمک مهمی به امنیت سیستم شما باشد عوض کردن هراز چند گاه این گذرواژه‌ها نیز کمک بزرگی به امنیت سیستم شماست که می تواند در مقابله با انواع تهدیدات کمک بزرگی باشد.

به گفتگو بپیوندید

شانزده − یازده =

بازگشت به بالای صفحه