رد کردن لینک ها

رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین

رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین – جرایم رایانه ای در سال ۲۰۱۵ با درآمد تقریبی ۴۴۵ میلیارد دلار، به یک تجارت غیرقانونی برجسته تبدیل شده است. در گذشته مجرمین اینترنتی شرکت های بزرگ بیمه ای، مالیاتی و مالی را مورد هدف قرار می دادند و اطلاعات هویتی و اعتباری را به سرقت می بردند اما در حال حاضر قربانیان این حملات از طیف گسترده ای از اشخاص تشکیل شده است.

میزان حملات سایبری به شرکت ها و سازمان ها رشد چشمگیری داشته است. مجرمین اینترنتی با به کارگیری روش های جدید، کسب و کارها و سازمان های مختلف را مورد حمله قرار می دهند. مجرمان در اغلب حملات خود از باج افزارها استفاده می کنند.

در یکی از موارد جدیدی که رخ داده است، سرورهای یک شرکت آمریکایی در پایان یک روز کاری به تدریج رو به کندی و خاموشی می رود. صبح روز بعد مسئولین شرکت متوجه حمله به سیستم آی تی می شوند و پس از اعلام موضوع به شرکت بیمه حوادث سایبری، کارگروهی تشکیل می دهند. کارشناسان پس از شناسایی یک باج افزار اعلام کردند که هکرها با بدست آوردن کلمه عبور ضعیف کامپیوتر ادمین، ضمن بدست آوردن دسترسی های مختلف تمام ساعت شب را به اینترنت متصل بوده اند. کارشناسان همچنین اعلام کردند که هفته ها قبل از انجام این حمله، هکرها از سرورهای شرکت برای تجارت بیت کوین استفاده می کرده اند. در ادامه مجرمین اینترنتی شرکت را به حذف تمام اطلاعات و نرم افزارها تهدید کردند و در مقابل آن درخواست یک میلیون دلار در قالب بیت کوین را داشته اند. در نهایت شرکت آمریکایی که نسخه پشتیبان جداگانه ای از اطلاعات خود تهیه کرده بود تنها اطلاعات یک هفته از کسب و کار خود را از دست داد.

جرایم رایانه ای در سال ۲۰۱۵ با درآمد تقریبی ۴۴۵ میلیارد دلار، به یک تجارت غیرقانونی برجسته تبدیل شده است. در گذشته مجرمین اینترنتی شرکت های بزرگ بیمه ای، مالیاتی و مالی را مورد هدف قرار می دادند و اطلاعات هویتی و اعتباری را به سرقت می بردند اما در حال حاضر قربانیان این حملات از طیف گسترده ای از اشخاص تشکیل شده است.

خسارت هایی که از این طریق متوجه کسب و کارها می شود مبلغ چشم گیری است که نصیب مداخله کنندگان می شود. وجوهی که از قربانیان کارت اعتباری و دیگر کلاهبرداری های سایبری دریافت می شود می توانست صرف محافظت از آن اطلاعات گردد. این وضعیت باعث شده که مجرمین اینترنتی به باج افزارها و دیگرکلاهبرداری های هدفمند روی بیاورند و از کسب و کارهای مبتنی بر اطلاعات، مبالغ سنگینی را غالبا از طریق بیت کوین اخاذی کنند. به همین دلیل شرکت های تولیدی متوسط و کوچک به طور روز افزون مورد هدف مجرمین اینترنتی قرار می گیرند.

ده گام برای محافظت از کسب وکارها و سازمان ها در برابر مجرمان اینترنتی عبارتند از :

  1. سازمان ها با استفاده و به کار گیری کارشناس امنیت سایبری خود را در برابر مجرمان ایمن سازند.
  2. ارائه آموزش های امنیتی برای تمام کارمندان شامل فیشینگ، کلاهبرداری های اعتباری، و حواله های بانکی و سایر مواردی که نیاز است .
  3. تهیه و اجرای یک طرح امنیت سایبری ریسک محور که خلاء های مهم امنیتی را مورد پوشش قرار دهد.
  4. شناسایی متخصصین شامل متخصصین حقوقی بیرونی که در هنگام بحران به شرکت کمک کنند.
  5. با انجام تست های نفوذپذیری سایت، سرور و شبکه های سازمان برای شناسایی نقاط آسیب پذیر احتمالی سازمان خود را در برابر حملات احتمالی ایمن سازند.
  6. شناخت قوانین و مقرراتی که در مورد داده های در اختیار شرکت، اعمال می شود.
  7. توجیه بودن بخش روابط عمومی سازمان برای مواقعی که افشای اطلاعات رخ می دهد و بدانند چه اطلاعات و داده هایی را باید در اختیار مراجع ذی صلاح قرار دهند.
  8. انجام بیمه سایبری متناسب با نیاز شرکت و استطاعت مالی و بررسی دقیق مفاد قرارداد.
  9. بررسی تعهدات قراردادی شرکت برای محافظت از داده های دیگران و اطمینان از پذیرش مسئولیت خسارت های احتمالی تا مشکلی پیش نیاید.
  10. بازنگری قراردادهای شرکت با فروشندگان برای اطمینان از این که آن ها از اطلاعات شرکت محافظت می کنند.

 

منبع: ایران هشدار

 

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین رشد استفاده مجرمان اینترنتی از بیت کوین

به گفتگو بپیوندید

چهار × 1 =

بازگشت به بالای صفحه