رد کردن لینک ها

رفع مسدودی حساب به صورت غیر حضوری

اشتراک گذاری

افزایش خدمات غیر حضوری

رفع مسدودی حساب به صورت غیرحضوری – در طول سال 1399 و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا، شیوه های غیر حضوری خدمات، جایگزین خدمات حضوری شده است. در این ارتباط سازمان های مرتبط با بخش دولتی و برخی بخش های خصوصی اقدامات خود را به منظور ارائه خدمات غیر حضوری گسترش داده اند. تا شهروندان کمتر در مراکز عمومی و ادارات حاضر شده و بخشی از مشکلات خود را به صورت غیر حضوری به انجام برسانند.

بخش از مشکلات شهروندان در ارتباط با سیستم قضایی است. در این میان، مسدودی حساب های بانکی در حوزه جرایم رایانه ای از جمله آنها است. این موضوع همواره موجب گلایه و نارضایتی برخی شهروندان شده است که نقشی در بروز جرم نداشته اند. اما حساب آن ها با عمل مجرمانه فیشینگ و دیگر جرایم رایانه ای پیوند خورده و در نتیجه حسابشان برای مدتی مسدود شده است.

برای رفع مسدودی حساب، شهروندان باید پیش از این به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه و درخواست خود را به صورت مکتوب به دادسرا ارائه می دادند . تا دادسرا نیز دستور رفع مسدودی را به بانک مورد نظر اعلام می نمود. که این فرایند نیز مستلزم صرف وقت و حضور شهروندان برای پیگیری موضوع بود.

اقدام کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه

اخیراً کارگروه تعیین مصادیق محتواهای مجرمانه، صفحه ای را در سایت خود قرار داده است تا شهروندانی که حساب آنان توسط سیستم قضایی مسدود شده و بعد از طی مراحل قانونی و رفع مشکلات قضایی مشکلات آنان مرتفع شده است بتوانند بدون حضور در مراجع مورد نظر از طریق این صفحه، درخواست رفع مسدودی حساب را ثبت نمایند. تا از این طریق حساب آنان گشوده شود.

در درگاه ایجاد شده توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، خطاب به شهروندانی که حساب آنان مسدود شده آمده است به منظور مقابله با گسترش و شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات حضوری به مراجع قضایی و حوزه معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، درخواست‌های مرتبط با انسداد حساب‌های بانکی که از طریق سامانه خدمات الکترونیکی کاشف صورت گرفته است را در سامانه ثبت و از همین طریق آن را پیگیری نمایند.

نحوه تکمیل فرم توسط شهروندان

در فرم قرارداده شده در سایت مورد نظر، شهروندان ابتدا مشخصات فردی خود شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره ملی و…. را باید وارد کنند. در گام بعدی آدرس و مشخصات محل سکونت خود را ثبت می کنند. در گام سوم مشخصات حساب بانکی را وارد می نمایند. در این بخش، کاربر باید نام بانک و شعبه مورد نظر و شماره حساب بانکی و شماره کارت خود را به ثبت برساند.

فرم درگاه بانکی رفع مسدودی حساب
                                                             فرم درگاه بانکی رفع مسدودی حساب

کد کاشف

در مرحله بعدی کاربران باید کد کاشف را وارد نمایند. در این مورد به کاربران تاکید شده است در صورتی که کد کاشف مربوط به حساب مسدود شده را وارد نمایید، روال رسیدگی به درخواست آنان با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. در غیر این صورت ممکن است رسیدگی به درخواست با مشکل مواجه شده یا به کندی انجام پذیرد.

توضیح اینکه سیستم کاشف سیستمی یکپارچه است که از چند سال پیش در بانک مرکزی ایجاد گردید تا میان سیستم بانکی و مراجع قضایی ارتباط دائم برقرار نماید. این سیستم در زمینه مسدود کردن حساب های بانکی، فاصله دستور مقام قضایی تا اجرا توسط سیستم بانکی را کوتاه می نماید. بنابراین تنها با یک هماهنگی ساده میان اپراتورهای دو سازمان، رفع مسدودی ظرف مدت کوتاه مقدور خواهد شد.

سیستم کاشف
                                                                               سیستم کاشف

کادر ثبت توضیحات

در انتهای فرم، کاربران می توانند در کادری که در نظر گرفته شده درخواست خود مبنی بر رفع مسدودی حساب در چند سطر بنویسند. یعنی متن مکتوب درخواست خود را که قبلاً با حضور در دادسرا به متصدی مربوطه تسلیم می کردند، این بار می توانند در کادر مورد نظر ثبت نمایند.

اقدامات سایر دستگاهها

در حال حاضر حذف اقدامات حضوری در برخی دستگاههای اداری به صورت جدی دنبال می شود.  مهم ترین و گسترده ترین بخش مربوط به آموزش و پرورش است که در یکسال گذشته تمام کلاس های خود را در سراسر کشور به صورت غیرحضوری برگزار کرده است دانشگاهها ، بانک ها، سیستم قضایی و سایر دستگاهها نیز هر یک به فراخور امکانات و مقدورات خود، در جهت کاهش مراجعات مردمی و انجام خدمات رسانی به صورت غیر حضوری اقداماتی را انجام داده اند. برای اطلاع از شرح خدمات هر یک از این دستگاهها می توان به سایت مربوط به دستگاه مورد نظر مراجعه و در مورد اقدامات غیر حضوری آنان کسب اطلاع نمود.

مشاوره تلفنی وکالت در دوره کرونا

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری نیز در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در دوره کرونا، از سال 1398 اقدام به طراحی صفحه مشاوره تلفنی در سایت خود نموده است. شهروندانی که نیازمند اخذ مشاوره تخصصی توسط وکیل سایبری هستند، می توانند با ورود به صفحه درخواست مشاوره تلفنی درخواست خود را ثبت نموده و منتظر تماس وکیل با خود باشند.

 

نظرات

 1. ارسال نظر

  سلام خدمت شما
  من فرم درخواست رفع مسدودی حساب پر کردم میخواهم با کد رهگیری که واسم فرستاده شده چطور میتونم مراحل کارم رو پیگیری کنم

  پیوند یکتا
 2. ارسال نظر

  سلام خدمت شما
  خیلی ممنون از شما که چنین سایتی واس کسانی که نمیتونم حضوری بیان راه انداختین.
  من چن تا سوال در مورد فرم رفع مسدودی حساب میخواستم بدونم که کسی نیست اینجا راهنمایی کنه اگ بشه پیگیری کنیم ممنون میشم

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام.آقا مهران شما که فرم تکمیل کردی کد کاشف هم گرفتی که تونستی کد رهگیری بگیری.یه لطف کن راهنماییم کن این کد کاشف رو از کجا بدست بیاریم.والا نمیدونم چه کاریه کل نت رو گشتمو پرسیدم نتیجه ای نگرفتم.ممنون میشم راهنمایی کنی.مرسی.

   پیوند یکتا
 3. ارسال نظر

  سلام به دوستان عزیز
  من حساب بانکیم مسدود شده ومیخوام از طریق سایت کاشف درخواست رفع مسدودی حساب بدم همه مشخصات رو پر میکنم
  داخل فرم سایت فقط کد کاشف رو میخواد کسی می‌دونه کدکاشف رو چطور بدست باید بیارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پیوند یکتا
  1. ارسال نظر

   سلام.
   شما ابتدا باید به شعبه بانک خود مراجعه نمایید. تا ببینید به دستور کدام مرجع حسابتان مسدود شده است. بعد به مرجع مورد نظر مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری نمایید.

   پیوند یکتا
   1. ارسال نظر

    سلام.این مراحل طی شده شاکی دارم منو متهم به ضرب وجرح کرده دیه میخواد.پرونده هم دادسرای بعثت تهران کیفری دو هست.فقط لطف بفرمایید نهایتا این کد کاشف چیه ازچه طریق میشه بدست آورد بانک،دادگاه.. بخاطر همین کد کاشف بمدت طولانی فقط به گرفتاریهام اضافه تر شده تواین وضعو اوضاع،اونم بخاطر کار ناکرده توسط یک فرد کاملا بیمار.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر.

    پیوند یکتا
 4. ارسال نظر

  با سلام
  لطفا راهنمایی بفرمائید کد کاشف را از چه طریقی بدست آوریم؟ممنون میشم کسی ج بده.

  پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه