رد کردن لینک ها

ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان

ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان – روابط واقعی مان با افراد را به روابط مجازی و تلگرامی کاهش ندهیم. روابط مجازی را به روابط واقعی تبدیل کنیم. لزومی ندارد که هر چند دقیقه پیام ها را چک کنید. لطفا گوشی تان را با خودتان به تختخواب و حمام نبرید. بگذارید حمام و تختخواب تنها جاهایی باشند که هنوز به اشغال گوشی هایمان درنیامده اند. این ها تنها بخشی از ابتدایی ترین قوانین و فرهنگ استفاده از فضای مجازی است که متاسفانه رعایت نمی‌شود. در این یادداشت سعی شده است به تعدادی از همین قوانین ساده اشاره شده باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، اگر در دنیای واقعی با کسی روابط رسمی دارید در تلگرام هم با او رسمی باشید. اگر در دنیای واقعی او را “خانم” یا “آقای” خطاب می کنید نمی شود بدون هیچ زمینه یا اتفاق خاصی، در تلگرام او را عزیزم، جون، فدات و غیره خطاب کنید.

فرض را بر آن بگذارید که افراد به طور عادی آنلاین هستند. آدم ها معمولا سیم تلفن را از برق نمی کشند. پس توجه داشته باشید که چه ساعتی از شبانه روز دارید برای کسی پیام می فرستید.

گاهی اوقات نوشتن بهتر از بکار بردن نشانه ها(استیکرها) است. مثلا این پیام که” الان من خیلی خوشحالم” در مقایسه با علامت خنده اثر گذار تر است. اینطور نیست؟

گاهی اوقات در گروهها، دو نفر در مورد موضوعی صحبت می کنند که صرفا به خود آنها مربوط است. دلیلی ندارد که سایر اعضای گروه هم شاهد این گفتگو باشند.

همینکه از خبر یا مطلبی خوشتان آمد فورا آنرا برای دیگران ارسال نکنید. قبل از ارسال از خودتان سوال کنید آیا این خبر حقیقت دارد؟

روابط واقعی مان با افراد را به روابط مجازی و تلگرامی کاهش ندهیم. روابط مجازی را به روابط واقعی تبدیل کنیم.

لزومی ندارد که هر چند دقیقه پیام ها را چک کنید.

 لطفا گوشی تان را با خودتان به تختخواب و حمام نبرید. بگذارید حمام و تختخواب تنها جاهایی باشند که هنوز به اشغال گوشی هایمان درنیامده اند.

در ارتباطات، صدا در مقایسه با کلمه به واقعیت نزدیک تر است. برای احوالپرسی با دیگران، حتی الامکان صدایتان را ضبط کنید و برای دیگران بفرستید.

آیا واقعا شما در روز به چند کیلومتر اطلاعات نیاز دارید؟ گاهی از خودتان سوال کنید: مگر من فعال یا مفسر سیاسی هستم که اینقدر پیام های سیاسی می خوانم؟ مگر من شاعر؛ متخصص دکوراسیون؛ فوتبالیست، طراح مد و …هستم که اینقدر در این خصوص می خوانم؟پس گاهی اوقات لازم است که انگشت تان را خیلی تند روی صفحه گوشی سر بدهید. خیلی تند و بدون اینکه مطالب را بخوانید.

برایتان پیام مهم است یا فرستنده پیام؟ دوست من ؛ وقتی هنوز پیام را نخوانده اید علامت لایک ارسال نکنید. وقتی هم پیام را می خوانید و با آن مخالف هستید مخالفت خود را ابراز کنید.

زمانی کسی را به گروهی اد(اضافه) کنید که قبلا نظر مثبت او را دریافت کرده باشید.

وقتی عضوی گروه را ترک می کند از دست او ناراحت نشوید. هر کس صاحب اختیار خودش است. خوشش نیامده و رفته است.

همه آدم ها به حضور فعال در شبکه های مجازی علاقه ندارند. بعضی ها فقط دوست دارند پیام ها را بخوانند. از دست آنها ناراحت نشوید.

اگر دو یا سه نفر از اعضای گروه با شما دوست صمیمی هستند یا جزو فامیل هستند تصور نکنید که گذاشتن عکس های یادگاری مربوط به ده یا بیست سال پیش حتما آنها را ذوق زده و خوشحال می کند. ممکن است این کار باعث کدورت شود. حتما بعد از جلب رضایت آنها، عکس ها را در گروه به اشتراک بگذارید.

 

 

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان ساده ترین قوانین استفاده از فضای مجازی و شبکه های پیام رسان

بازگشت به بالای صفحه