رد کردن لینک ها

سرقت اطلاعات این بار از طریق سیگارهای الکترونیک | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

سرقت اطلاعات این بار از طریق سیگارهای الکترونیک

سرقت اطلاعات این بار از طریق سیگارهای الکترونیک – بر خلاف تبلیغات و ادعای دروغین سازندگان این نوع سیگار، این نوع سیگار نه تنها برای سلامتی به شدت مضر است، نقص امنیتی بزرگی دارد که می تواند منجر به افشای اطلاعات شخص شود. به دلیل همین مضرات بی شمار، این سیگار در کشورهای اروپایی ممنوع می باشد

اختصاصی ایران هشدار – در دنیای دیجیتال امروزی، کم کم به سمتی پیش می رویم که نوع الکترونیک همه چیز را شاهد باشیم. مدتی است که در مورد سیگارهای الکترونیک در شبکه های ماهواره ای و … تبلیغات زیادی انجام شده و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. این سیگارها از طریق USB شارژ می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

در این نوع سیگارهای الکترونیکی که با نام الکترواسموک معروف هستند از تکنولوژی به جای سوزاندن توتون برای زایش دود استفاده می کنند.از طرفی  تبلیغات زیادی مبنی بر اینکه این سیگارها مضر نیستند انجام می شود از طرفی به دلیل اینکه بوی بد دهان از آن به مشام نمی رسد و قابل اشتعال نیست باعث شده تا این سیگارها طرفداران زیادی پیدا کند و مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد.

اما بر خلاف تبلیغات و ادعای دروغین سازندگان این نوع سیگار، این نوع سیگار نه تنها برای سلامتی به شدت مضر است، نقص امنیتی بزرگی دارد که می تواند منجر به افشای اطلاعات شخص شود. به دلیل همین مضرات بی شمار، این سیگار در کشورهای اروپایی ممنوع می باشد چرا که از کپسول گرم کننده و باتری تشکیل شده و در صورتی که این هیتر به درستی کار نکند، فرد استفاده کننده مقدار زیادی نیکوتین را وارد بدن خود می کند.

نکته خطرناک دیگر اینکه از طریق استفاده از این سیگار و اتصال آن از طریق usb به سیستم های کامپیوتری، هکرها می توانند در رایانه تغییراتی ایجاد کنند و یک تراشه سخت افزاری با متن از پیش تعریف شده به آن اضافه کنند و راهی را برای مجرمان سایبری برای ارسال انواع بدافزار باز کنند و آنها می توانند سیستم کامپیوتری را طوری فریب دهند که تصور کند که به دستورات از طریق کیبورد ارسال می شود و سپس اطلاعات افراد را به سرقت برند.

منبع : ایران هشدار

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

هفده + 4 =

بازگشت به بالای صفحه