رد کردن لینک ها

سرقت اطلاعات بانکی کاربران در کافی نت‌ها | وکیل سایبری

سرقت اطلاعات بانکی کاربران در کافی نت‌ها

سرقت اطلاعات بانکی کاربران در کافی نت‌ها – سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا از سرقت اطلاعات کاربران در برخی از کافی نت ها خبر داد.

سرهنگ دوم علی‌محمد رجبی تصریح‌کرد: احتمال نصب کی‌لاگر بر روی سیستم‌های موجود در کافی‌نت‌ها و سایر سیستم های عمومی وجود دارد.

وی افزود: کی‌لاگر یک قطعه سخت افزاری است که در محل اتصال کیس به صفحه کلید قرار می‌گیرد که کلیدهای فشرده‌ شده بر روی صفحه کلید را در حافظه خود ذخیره و در فرصتی مناسب در اختیار مجرمان قرار می دهد (یا به صورت آنلاین ارسال خواهد شد و یا به صورت دستی در اختیار مجرم قرار خواهد گرفت)، از این طریق می‌توان، اطلاعات تایپ شده کاربران از قبیل رمزهای عبور آن‌ها را سرقت نمود. البته نمونه نرم افزاری کی‌لاگر نیز وجود دارد که به عنوان یک بدافزار به سیستم قربانیان نفوذ کرده و اهداف مجرمانه خود را دنبال می کند.

سرقت اطلاعات بانکی کاربران در کافی نت‌ها

سرهنگ رجبی به شهروندان توصیه کرد:

۱-حتماً به هنگام کار در کافی‌نت‌ها محل اتصال صفحه کلید به کیس را بررسی کنند تا سخت افزار کی‌لاگر و یا ابزاری مشکوک در این محل نصب نشده باشد.

 

۲- به هیچ عنوان دوربین‌های مدار بسته در کافی‌نت‌ها نباید بر روی صفحه کلید کاربران تنظیم شده باشند.

۳- به هنگام وارد کردن اطلاعات بانکی کسی نباید صفحه کلید آنها را رویت کند.

۴- اگر به اجبار مجبور به انجام عملیات بانکی در کافی‌نت‌ها شدید حتما از صفحه کلیدهای مجازی ارائه شده توسط سایت استفاده کنید. (صفحه کلیدهایی که سایت های معتبر در اختیار کاربر قرار می دهند یا با تایپ کردن عبارت osk در قسمتrun)

 

۵- اگر در کافی‌نت به سیستم بانکداری و اکانت‌های خود متصل شدید حتما در پایان کار از صفحه شخصی خود خارج شوید.

 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه