رد کردن لینک ها

شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟

شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ – یکی از بهترین راه‌ها برای اشتراک گذاری اطلاعات در مورد محصولات و خدمات سازمان ها، استفاده از شبکه های اجتماعی است، اما این ابزار در عین کارایی برای جذب مخاطبین جدید، می‌تواند مخاطبین ناخوانده دیگری را برای سازمان ها به همراه داشته باشد.

یکی از بهترین راه‌ها برای اشتراک گذاری اطلاعات در مورد محصولات و خدمات سازمان ها، استفاده از شبکه های اجتماعی است، اما این ابزار در عین کارایی برای جذب مخاطبین جدید، می‌تواند مخاطبین ناخوانده دیگری را برای سازمان ها به همراه داشته باشد: هکرها. چه بخواهیم و چه نخواهیم، هکرها به دنبال سوء استفاده از اطلاعات شخصیی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود هستند.

شبکه های اجتماعی کاربر را به اشتراک گذاری اطلاعاتی ترغیب می‌کنند که می‌تواند در معرض دید عموم قرار بگیرد. اگر در بین این مخاطبین هکرها نیز قرار داشته باشند، ممکن است در صدد استفاده از اطلاعات شخصی شما همچون آدرس منزل و پست الکترونیک برای کلاهبرداری برآیند. شبکه‌های اجتماعی به مخاطبین خود اعلام می‌کنند که اشتراک گذاری اطلاعات مشکلی ایجاد نخواهد کرد چراکه این کار ارتباط بیشتر با دوستان و دیگر افراد بصورت آنلاین را به همراه دارد. مردم نیز آموخته اند که به شبکه های اجتماعی اطمینان کنند! از آنجایی که اکثر کارمندان در شبکه های اجتماعی عضو هستند، آیا اطلاعات شما در معرض خطر قرار می‌گیرد؟

به عبارت دیگر، شبکه های اجتماعی می‌تواند معبری متفاوت برای به خطر انداختن اطلاعات سازمانی باشد. اگرچه می‌توان دسترسی به شبکه های اجتماعی را در محیط کاری مسدود و محدود کرد، اما کاربران می‌توانند از طریق دستگاههای خود حتی بدون اتصال به اینترنت سازمان، از این سرویس ها استفاده کنند.

نباید با چشمان بسته و به راحتی به شبکه های اجتماعی اطمینان کرد.

مادامیکه کسب و کارها شبکه های اجتماعی را تنها از منظر اتلاف وقت برای کارمندان مورد بررسی قرار می‌دهند، بیشتر آنها از تهدید واقعی که می‌تواند برای آنها مشکل ساز شود آگاه نیستند. این یک حقیقت است که اکثرکاربران شبکه های از وجود تهدیداتی که می‌تواند سیستم های آنها را آلوده سازد، اطلاعی ندارند. بنابراین هرگز نمی‌توان در مورد اطلاعات سازمانی خیلی مراقبت نمود و کارمندان باید در مورد نحوه شناسایی انواع تهدیدات مورد آموزش قرار بگیرند. هرچه کسب و کار شما بزرگتر شود، احتمال لغزش یکی از کارمندان بیشتر می‌شود.

بهترین راه برای کاهش این تهدیدات ارائه آموزش های امنیتی لازم به کارکنان است. هنگامی که کارمندان نحوه شناسایی تهدیدات ( همچون موارد شبکه های اجتماعی) را بیاموزند، کسب کار شما از نظر جلوگیری از یک نفوذ، در موقعیت بهتری قرار خواهد گرفت.

منبع: ایران هشدار

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟ شبکه های اجتماعی چگونه به کسب و کار شما آسیب می‌رسانند؟

به گفتگو بپیوندید

سه × 3 =

بازگشت به بالای صفحه