رد کردن لینک ها

شناسایی سایت دروغین همسریابی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

شناسایی سایت دروغین همسریابی

شناسایی سایت دروغین همسریابی – رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس سایبری کشور از شناسایی و دستگیری گرداننده یک سایت غیر قانونی همسر‌یابی خبر داد و گفت‌: متهم اطلاعات حساب دو هزار متقاضی ازدواج را به سرقت برده است.

به نقل از مهر، سرهنگ تورج کاظمی، افزود: مجرمان در پوشش راه‌اندازی این گونه سایت‌ها اقدام به سرقت اطلاعات بانکی کاربران می کنند‌

لذا به شهروندان توصیه می‌شود حتی الامکان از مراجعه به سایت‌های غیر معتبر و نیز پرداخت وجوه و تبادل مالی خودداری کنند.

وی از کاربران خواست در هنگام پرداخت‌های الکترونیکی، آدرس‌های اینترنتی درگاه‌های بانکی را کنترل نمایند و به نام «وب سایت» باز شده به عنوان درگاه بانک مورد نظر و همچنین به آدرس HTTPS:// در ابتدای نام سایت دقت کافی داشته باشند.

وی در ادامه از شناسایی یک سایت غیر قانونی همسر‌یابی با انجام کارهای تخصصی و فنی پلیس فتا خبر داد و گفت: متهم با این ترفند کاربران را به صفحات درگاه جعلی بانک راهنمایی و اطلاعات حساب حدود ۲۰۰۰ متقاضی ازدواج را به سرقت برده است.

سرهنگ کاظمی با اشاره به دستگیری متهم، مبلغ کلاهبرداری شده را تا کنون چند صد میلیون تومان اعلام کرد و افزود: پرونده برای شناسایی مالباختگان و دستگیری همدستان احتمالی در دست بررسی و پیگیری نهایی است.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس سایبری در ادامه گفت: هموطنان عزیز می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند تا ماموران بتوانند بلافاصله با کلاهبرداران و ناامن کنندگان فضای مجازی برخوردهای لازم را داشته باشند.

 

منبع:سلامت نیوز

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

بازگشت به بالای صفحه