رد کردن لینک ها

شکایت از فیس‌بوک برای سوءاستفاده از شماره‌های تلفن | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

شکایت از فیس‌بوک برای سوءاستفاده از شماره‌های تلفن

شکایت از فیس‌بوک برای سوءاستفاده از شماره‌های تلفن  – کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، فیس بوک را به سوءاستفاده از شماره های تلفن همراه متهم کرد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا، فیس‌بوک را به سوء‌استفاده از شماره تلفن‌های همراه کاربران و نیز فناوری تشخیص چهره متهم کرد و قصد دارد از این شرکت شکایت کند.

 

فیس‌بوک متهم است که این اطلاعات را در اختیار شرکت‌های تبلیغاتی و بازرگانی قرار داده و آنها از داده‌های یادشده برای بمباران تبلیغاتی هدفمند کاربران فیس‌بوک سوءاستفاده کرده‌اند.

شکایت از فیس‌بوک برای سوءاستفاده از شماره‌های تلفن

بر همین اساس، افرادی که شماره‌های همراه خود را در اختیار فیس‌بوک گذاشته‌اند یا از فناوری تأیید هویت دومرحله‌ای با استفاده از فناوری تشخیص چهره بهره گرفته‌اند، مورد این نوع سوءاستفاده شبکه اجتماعی مذکور قرار گرفته‌اند.

 

فیس‌بوک همچنین به کاربران خود به‌درستی اطلاع نداده که چگونه می‌توانند جلوی فعال شدن قابلیت تشخیص چهره را بگیرند تا این نوع اطلاعات توسط فیس‌بوک به شرکت‌های تبلیغاتی منتقل نشود.

 

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا قبلاً هم به علت نقض حریم شخصی کاربران فیس‌بوک از آن شکایت کرده‌بود و این شکایت درنهایت با دریافت ۵ میلیارد دلار جریمه مختومه شد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

به گفتگو بپیوندید

5 × دو =

بازگشت به بالای صفحه