رد کردن لینک ها

ضرورت وضع قوانین شفاف در استفاده از فضای مجازی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

ضرورت وضع قوانین شفاف در استفاده از فضای مجازی

ضرورت وضع قوانین شفاف در استفاده از فضای مجازی – محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر وضع قوانین شفاف در استفاده از شبکه های اجتماعی گفت: خوشبختانه شهروندان ایرانی در استفاده از فضای مجازی به ملاحظات امنیتی و فرهنگی توجه مناسبی دارند.

 محمدرضا عارف از هجدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام (ایران تلکام ۲۰۱۷) بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در مورد نقش مجلس برای شفاف سازی قوانین مربوط به استفاده مردم از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی در کشور گفت: خوشبختانه شهروندان ایرانی در استفاده از فضای مجازی به ملاحظات امنیتی و فرهنگی توجه مناسبی دارند و بر این اساس ما نیز باید در چارچوب مشخصی با در نظر گرفتن این ملاحظات، امکان استفاده شهروندان از سرویس های مورد علاقه شان را در فضای مجازی فراهم کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما در مجلس به این نگاه اعتقاد داریم، اضافه کرد: مجلس نیز در راستای فراهم کردن بستر استفاده شهروندان از سرویس های مورد علاقه این نگاه را دنبال می کند.

وی افزود: از طرفی قوه قضاییه نیز در چارچوب قوانین عمل می کند و مبنای تصمیم قضایی نیز باید قوانین مصوب مجلس باشد.

عارف گفت: در این زمینه باید مجلس و دستگاه اجرایی به قوانین شفافی در حوزه استفاده مردم از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دست پیدا کنند تا تکلیف نهادهای قضایی روشن شود.

وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن با اشاره به تغییر و تحولات صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیشرفت و توسعه کشور سهم کلیدی دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از اولویت های سند چشم انداز در نظر گرفته شده است.

عارف تاکید کرد: بر مبنای این سند توسعه ای سهم اقتصاد دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی بالغ بر ۵۰ درصد در نظر گرفته شده است که در این هدف بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اساسی ترین جایگاه را دارد.

وی بر لزوم اشتغال فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد و گفت: وجود این فارغ التحصیلان که نیروهای باانگیزه و نخبه محسوب می شوند یک مزیت است که بخش های خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید این نیروها را به کار گیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین بر لزوم استفاده از تجهیزات داخلی مورد نیاز شبکه های ارتباطی و استفاده از پژوهش های دانشگاهی در راستای پیشرفت این حوزه تاکید کرد.

منبع:مهر

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

بازگشت به بالای صفحه