رد کردن لینک ها

طرح شکایت در پرونده جرایم رایانه‌ای

طرح شکایت درپرونده های جرایم رایانه ای – یکی از مهم ترین موضوعات در پرونده های کیفری، رعایت حقوق اشخاص و جلوگیری از طرح اتهامات واهی است. بر این اساس طرح هر گونه شکایت مستلزم جمع آوری و ارائه مستندات قوی جهت  اثبات و احراز جرم توسط متهم یا متهمین پرونده است. ارائه این مستندات و ادله جرم باید به گونه ای تدوین و گزارش شود تا دادسرا به این یقین برسد که واقعاً جرمی اتفاق افتاده است.

بر خلاف جرایم عمومی، در جرایم رایانه ای این اقدام نیازمند دانش و تخصص لازم است. هر اقدام نسنجیده و غیر کارشناسی ممکن است سرنوشت پرونده را از مسیر دلخواه خارج نماید و موجب تضییع حقوق شاکی یا شاکیان شود. بنابراین طرح شکایت و دفاع از حقوق موکلین می باید به صورت کاملاً فنی و از مجاری حقوقی صورت پذیرد. زیرا با توجه به ویژگی های فضای مجازی امکان پاک کردن رد پاهای مجرمانه و سوابق جرم از سوی متهم پرونده بسیار محتمل است. هر تأخیر در مسیر پرونده می تواند به نفع متهم رقم بخورد و حقوق موکلین را پایمال سازد.

طرح شکیت در پرونده جرایم رایانه ای

گروه حقوقی تخصصی وکیل سایبری بر این اعتقاد است که با در اختیار داشتن تیم فنی و حقوقی خود قادر است مسیر پرونده های مرتبط با جرایم رایانه ای را به خوبی مدیریت و هدایت نماید. این امر نیز به پشتوانه وکلای حاذق و خوشنام و کارشناسان علوم رایانه ای که با گروه وکیل سایبری همکاری می نمایند، میسر خواهد بود.

در صورت برخورد با هر نوع مشکل حقوقی در مسیر فعالیت های آنلاین و یا کسب و کارهای اینترنتی و همچنین در صورت مفتوح بودن پرونده در دادسرای جرایم رایانه ای و یا لزوم طرح شکایت در دادسرا می توانید با ما تماس بگیرید.

بازگشت به بالای صفحه