رد کردن لینک ها

عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی

عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی – یکی از این نوع عروسک ها، عروسک Cayla است که کشور سازنده آن آمریکا می باشد و از یک میکروفون برای گوش کردن به سوالات و ارسال آن به شرکت سازنده از طریق wifi بهره می گیرد و سپس شرکت با تبدیل سوالات به متن و جستجو در اینترنت، پاسخ آنها را می یابد.

اختصاصی ایران هشدار – اخیرا فناوری اطلاعات به دنیای کودکان نیز ورود کرده و عروسک هایی با قابلیت های اتصال به اینترنت و بلوتوث تولید شده است که این عروسک ها کاملا هوشمند هستند و قابلیت های بسیاری دارند که باعث شده خریداران بسیاری داشته باشند.

این عروسک ها دارای هوش مصنوعی هستند و می توانند با کودک صحبت کنند و در گذر زمان با افزایش اطلاعاتشان از کودک و محیط زندگی وی، پاسخ های هوشمندانه تری ارائه می دهند. عروسک های یاد شده دارای بلند گو و میکروفون هستند و می توانند ابزاری برای جمع آوری و سرقت اطلاعات خصوصی کودکان و والدین آنها باشند و استفاده از آن بسیار خطرناک است.

یکی از این نوع عروسک ها، عروسک Cayla است که کشور سازنده آن آمریکا می باشد و از یک میکروفون برای گوش کردن به سوالات و ارسال آن به شرکت سازنده از طریق wifi بهره می گیرد و سپس شرکت با تبدیل سوالات به متن و جستجو در اینترنت، پاسخ آنها را می یابد و برای عروسک، ارسال می کند و در نهایت این پاسخ ها برای کودک پخش می شود. جالب است که این عروسک ها هم حریم خصوصی افراد را نقض می کنند و بدون اجازه آنها به حریم شخصی زندگیشان نفوذ می کند و هم اینکه به راحتی توسط هکر ها قابل هک شدن است.

این عروسک و امنیت پایین آن باعث شده تا شکایت هایی در اروپا و آمریکا بر علیه آن تنظیم شود تا جایی که در دسامبر سال گذشته، گروه های مدافع حریم شخصی اعلام کردند این عروسک ها باید از بین بروند و فروش آنها ممنوع شود.

هم اکنون آژانس ارتباطات رادیویی آلمان که ناظر بر ارتباطات و مخابرات این کشور است، عروسک های سخنگوی هوشمند را ابزار بالقوه جاسوسی اعلام کرده و دستور جمع آوری آن از بازار را صادر کرده اند. نهادهای حمایت از حقوق مصرف کنندگان در اروپا در ماه نوامبر پس از تحقیقاتی مفصل، هشدار دادند که افراد بیگانه می توانند از خلا های امنیتی سوء استفاده کرده و با بهره گیری از مقداری اطلاعات فنی با کودک صحبت کنند .

شرکت آمریکایی جنسیس که سازنده این عروسک است، اعلام کرده از سال ۲۰۱۵ تا کنون یک میلیون از این عروسک ها را به فروش رسانده است.

محققان بر این باورند که دسترسی به این عروسک کاملا نا امن است زیرا هیچ رمز عبوری برای حفاظت از این اتصال وجود ندارد هکر ها به راحتی می توانند از طریق بلوتوث یا اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی عروسک های جدید عامل نفوذ به حریم خصوصی

به گفتگو بپیوندید

18 − هفده =

بازگشت به بالای صفحه