رد کردن لینک ها

فروشگاه مجازی فروش مخدر وب از دسترس خارج شد | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

فروشگاه مجازی فروش مخدر وب از دسترس خارج شد

فروشگاه مجازی فروش مخدر وب از دسترس خارج شد – یکی از بزرگ ترین فروشگاه های دارک وب به نام AlphaBay Market که تأمین کننده اصلی مواد مخدر، اسلحه و… بود ، به تازگی از دسترس خارج شده است.

به گزارش ایران هشدار – یکی از بزرگ ترین فروشگاه های دارک وب به نام AlphaBay Market که تأمین کننده اصلی مواد مخدر، اسلحه و… بود ، به تازگی از دسترس خارج شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دیجیاتو، یکی از بزرگ ترین فروشگاه های دارک وب به نام AlphaBay Market که تأمین کننده اصلی مواد مخدر، اسلحه و دیگر موارد غیر قانونی به شمار می رفت، به تازگی از دسترس خارج شده است. اگرچه این وب سایت پیش از این هم به خاطر عملیات دوره ای از کار افتاده بود، اما این بار به نظر می رسد گردانندگان آن به طور کامل ناپدید شده اند.

دلیل احتمالی برای پایان فعالیت این مرکز غیر قانونی، برداشت مبلغ قابل توجه ۱۴۷۹ بیت کوین (حدود ۴ میلیون دلار) در قالب یک تراکنش و انتقال آن به چندین حساب کوچک تر است و به همین دلیل کاربران در تالار گفتگوی ردیت و توییتر معتقدند ادمین ها به قصد سرقت دارایی خریداران اقدام به این کار کرده اند.

البته ساعاتی پس از این رویداد، یکی از مدیران این سایت در ردیت از کاربران خواست نگران نباشند و سایت به زودی فعالیت خودش را ادامه خواهد داد. از طرفی کارشناسان فضای دارک وب می گویند سطح تراکنش های مالی این فروشگاه در روز به ۶۰۰ الی ۸۰۰ هزار دلار می رسد و با توجه به تیم قوی و حرفه ای مدیریتی، اگر AlphaBay بخواهد کلاهبرداری کند با رقم های به مراتب بزرگ تری روبرو خواهیم شد.

جالب است بدانید این شیوه کلاهبرداری در بین فروشگاه های دارک وب کاملاً مرسوم است و بسیاری اوقات، ادمین ها سایت را از دسترس خارج کرده، بیت کوین موجود در حساب کاربران را برداشت کرده و دیگر خبری از آنها نمی شود.

در ماه می فروشگاه Outlaw با ادعای دروغین هک شدن سایتش و همزمان با اوج گرفتن قیمت بیت کوین، از دسترس خارج شد. در سال ۲۰۱۵ هم فروشگاه Evolution توانست به همین شیوه ۱۲ میلیون دلار از سرمایه کاربرانش را به سرقت ببرد.

منبع:ایران هشدار

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

شانزده + ده =

بازگشت به بالای صفحه