رد کردن لینک ها

فعالیت ۳۰۰ سایت غیرقانونی همسریابی در کشور

اشتراک گذاری

فعالیت ۳۰۰ سایت غیرقانونی همسریابی در کشور

فعالیت ۳۰۰ سایت غیرقانونی همسریابی در کشور – معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر ۳۰۰ سایت غیرقانونی در حوزه پیدا کردن همسر برای دختران و پسران در آستانه ازدواج فعالیت دارند.

محمود گلزاری بعد از ظهر امروز در نخستین جلسه مجمع خیرین ازدواج استان زنجان به پیگیری‌ها و اقدامات پلیس فتا در زمینه برخورد با فعالیت این سایت‌ها نیز اشاره داشت و گفت: با وجود پیگیری‌های انجام شده بازهم روز‌ به‌ روز بر تعداد این سایت‌ها افزوده می‌شود.

فعالیت ۳۰۰ سایت غیرقانونی همسریابی در کشور
فعالیت ۳۰۰ سایت غیرقانونی همسریابی در کشور

گلزاری نقش کمرنگ خانواده‌ها و دور زدن خانواده‌ها از طریق جوانان را از دیگر مشکلات ازدواج جوانان اعلام کرد و بیان داشت: در زمان ازدواج باید یک مثلث وجود داشته باشد که در یک ضلع آن دختر و پسر، در ضلع دیگر خانواده و در ضلع سوم نیز روانشناسان باشند.

وی با تاکید بر انجام مشاوره‌های قبل از ازدواج اضافه کرد: خود مشاوره‌های قبل از ازدواج یک داستان غم‌انگیز دارد و مشاوران به چند دسته حوزوی، مشاوران و روانشناسان تقسیم می‌شوند، که برخی از آنها تسلط لازم به مبحث ازدواج و مشاوره در این زمینه را ندارند.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه با ارائه گزارشی از تعداد ازدواج‌هایی که در طی سال انجام می‌شود، گفت: در طول یک سال ۸۰۰ هزار ازدواج در کشور اتفاق می‌افتد.

این مسئول با توضیح اینکه هر سال ۲۰ درصد از ازدواج‌ها برابر با ۱۶۰ هزار مورد منتج به طلاق می‌شود، افزود: با این حساب می‌توان گفت، هر سال ۴۰ هزار مطلقه به جامعه وارد می‌شود.

۸۰ درصد افراد مطلقه زیر ۳۰ سال هستند

گلزاری با تشریح اینکه از افراد مطلقه‌ای که سالانه به جامعه وارد می‌شوند، ۸۰ درصد زیر ۳۰ سال هستند، افزود: اغلب این افراد کسانی هستند که مهارت‌های لازم برای زندگی را پس از طلاق ندارند.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۵۰ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی رخ می‌دهد، افزود: زنجان وضعیت بهتری نسبت به کشوری در این زمینه دارد، ولی افزایش تعداد طلاق‌ها در این استان نیز قابل توجه و یک هشدار است.

این مسئول ادامه داد: حتی در استان‌هایی که کمترین آمار را در زمینه طلاق دارند، نیز میزان طلاق در حال افزایش است و این یک هشدار جدی است.

وی با تاکید بر اینکه باید با راهکارهای مختلف نسبت به پایداری ازدواج‌ها تلاش کنیم، گفت: نباید زندگی‌های مشترک به این راحتی از هم پاشیده شود.

گرد‌آوری ۲۰۰ کتاب در زمینه ازدواج

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به گردآوری ۲۰۰ جلد کتاب در حوزه ازدواج بیان کرد: ۷۰ درصد کتاب‌های گردآوری شده در حوزه اسلامی هستند.

این مسئول با اشاره به مباحث مشاوره قبل از ازدواج، گفت: توجه به این موضوع موجب پایداری ازدواج‌ها خواهد شد.

گلزاری با تاکید بر مدیریت طلاق افزود: باید توجه کنیم اگر طلاق شتاب زده است، با مشاوره‌های لازم زوج‌ها را به خانواده برگردانیم، چرا که طلاق آزاردهنده است.

وی با اشاره به تصمیم‌های اتخاذ شده در کشور در زمینه شیوه آموزش و مشاوره‌های قبل از ازدواج بیان کرد: این امر تا حدودی به کاهش طلاق کمک خواهد کرد.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین بر مشارکت بیشتر خیرین در موضوع ازدواج نیز تاکید کرد و گفت: باید زمینه طوری فراهم شود که خیرین همانطور که در مباحثی از جمله مدرسه‌سازی وارد شده‌اند، در ازدواج نیز ورود پیدا کنند.

۱۱ میلیون مجرد در آستانه ازدواج

این مسئول در ادامه تعداد جوانان در آستانه ازدواج کشور را ۱۱ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: بخشی از این افراد صرفا به علت مشکلات معیشتی قادر به تشکیل زندگی مشترک نیستند.

معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان به برخی از مشکلات به وجود آمده در زمینه پرداخت وام به زوج‌های جوان نیز اشاره داشت و گفت: این مشکل تا حدودی حل شده و طی ماه‌های قبل برخی از زوج‌ها وام را دریافت کرده‌اند.

منبع:(فارس)

بازگشت به بالای صفحه