رد کردن لینک ها

مراقب اپلیکیشن‌های ناامن تحت عنوان face app باشید!! | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

مراقب اپلیکیشن‌های ناامن تحت عنوان face app باشید!!

مراقب اپلیکیشن‌های ناامن تحت عنوان face app باشید!! – مراقب اپلیکیشن های ناامن مانند فیس اپ در فضای مجازی باشید، اطلاعات شخصی شما در معرض خطر است.
سرهنگ حسین صادقی، رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: تعداد اپلیکیشن‌های آلوده در سیستم‌عامل اندروید روزبه‌روز در حال افزایش است و این مسئله خطر آلوده‌ شدن دستگاه‌های هوشمند کاربران و دسترسی مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی افراد را دوچندان می‌کند، از این‌رو کاربران محترم مراقب اپلیکیشن‌های ناامن مانند فیس اپ در فضای مجازی باشند. سرهنگ حسین صادقی درتشریح این موضوع گفت: یکی از ترفندهای مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات کاربران انتشار بدافزارها یا اپلیکیشن‌های آلوده هستند. بدین صورت که شما با نصب برنامه‌های آلوده، راه را برای نفوذ مجرمان سایبری به سیستم‌عامل دستگاه‌ خود را فراهم نموده‌اید.
وی ادامه داد: این در حالی است که به تازگی اپلیکیشنی تحت عنوان face app در فضای مجازی در حال انتشار می‌باشد این برنامه عکس چهره کاربران را گرفته و تصویری از چهره احتمالی آنان در دوران پیری تحویل می‌دهد.

مراقب اپلیکیشن‌های ناامن تحت عنوان face app باشید!!مراقب اپلیکیشن‌های ناامن تحت عنوان face app باشید!!

این مقام ارشد سایبری درباره سوءاستفاده‌های احتمالی این اپلیکیشن از اطلاعات شخصی کاربران بیان داشت: مجرمین سایبری با طراحی و یا آلوده سازی این اپلیکیشن‌ها به صورت هدفمند این موج‌ها را راه‌اندازی نموده و مهمترین هدف آنها سرقت اطلاعات شخصی کاربران می‌باشد.

سرهنگ صادقی به کاربران فضای مجازی توصیه نمود: قبل از بهره برداری از اپلیکیشن‌هایی که قابلیت مشابه را دارند و سرویس‌های خاصی به کاربران ارائه می‌دهند مقوله امنیت را مورد توجه قرار داده و پیش از آنکه تصویر‌خود را به این اپ بسپارید اندکی به امنیت خود در دنیای مجازی فکر کنید. امنیت شما ارزشی بالاتر از یک پست با محتوای چهره پیری‌ شما را دارد.

در پایان رئیس پلیس فتا استان سمنان به شهروندان هشدار داد: بهترین راه‌ حل برای این‌که گرفتار اپلیکیشن‌های مخرب و آلوده نشوید این است که هرگز اپلیکیشن و برنامه‌های مورد نظرخود را از مارکت‌های غیررسمی دانلود نکنید و از نصب فایل‌های متفرقه روی سیستم‌عامل دستگاه خود اکیداً خودداری نمایید.
شایان ذکر است پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

هجده − سه =

بازگشت به بالای صفحه