رد کردن لینک ها

مراقب توکن جعلی ارزهای دیجیتال باشید

اشتراک گذاری

اتریوم چیست؟

اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند: هیچ‌گونه احتمال از کارافتادگی، سانسور، تقلب یا دخالت افراد شخص ثالث برای برنامه‌هایی که روی اتریوم اجرا می‌شوند، وجود ندارد.

در ساده ترین جمله، اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند. این برنامه‌ها تحت کنترل و نظارت هیچ سازمان و نهادی نخواهند بود و تراکنش‌ها و معاملات روی اتریوم به صورت کاملا مستقل از بانک‌ها یا نهادهای دیگر پولی انجام می‌شوند. ارز دیجیتال این شبکه هم اتر نام دارد و واحد اختصاری آن ETH است.

ساخت ارز دیجیتال با اتریوم

هر کسی قادر است با استفاده از اتریوم برنامه غیرمتمرکز خود را توسعه دهد. همچنین توسعه دهندگان می‌توانند بدون نیاز به ساخت بلاک چین جدید، با استفاده از اتریوم برای برنامه‌های خود ارز دیجیتال مستقل بسازند که به آن‌ها توکن می‌گویند. در واقع توکن، ارز برنامه‌های غیرمتمرکزی هستند که خودشان بلاک چین خصوصی ندارند و از بلاک چین های دیگر مثل اتریوم استفاده می‌کنند.

بلاک چین اتریوم کارها را راحت ساخته است

تا قبل از پیدایش اتریوم، برنامه‌نویسان بلاک چین برای ساخت ارز دیجیتال خود از ابتدا مجبور به ساخت یک بلاک چین جداگانه بودند اما امروزه بلاک چین اتریوم میزبان هزاران هزار توکن است. جالب است بدانید ایجاد یک توکن اختصاصی با استفاده از این شبکه بسیار ساده بوده و نیاز به اطلاعات فنی زیادی ندارد.

به عنوان مثال، تتر (USDT) يك توكن با ارزش ثابت (تقریبا یک دلار) است که بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می شود و برای واریز و ارسال آن کافی است آدرس کیف پول اتریوم مقصد را وارد کنید.

مراقب کلاهبرداران ارز دیجیتال باشید

تا اینجای کار با یک تکنولوژی کاملا پیشرفته روبرو هستیم که کار را برای بسیاری راحت کرده است. اما هر فناوری پیشرفته کار را برای کلاهبرداران نیز راحت تر می کند.

چندی است توکنی با با ارزش صفر و با نام جعلی تتر ایجاد شده است. عدم دقت کافی به آدرس قرارداد و خصوصا طمع ورزی افراد می تواند شمار زیادی را در دام سازندگان این توکن جعلی گرفتار سازد. در این صورت پول برای توکنی پرداخت می شود که فاقد ارزش خواهد بود.

آدرس واقعی و آدرس جعلی قرارداد تتر کدامند؟

در آدرس قرارداد تتر اصلی و در بالای صفحه در قسمت overview ارزش هر واحد از این توکن، کل واحدهای عرضه شده، تعداد آدرس ها و تراکنش ها را مشاهده می کنید.

 آدرس جعلی با همان نام و نماد است اما با ارزش صفر دلار. جالب این که واحدهای عرضه شده از آن تقریبا دو برابر تتر اصلی است. زیرا عرضه آن نیاز به هیچ پشتوانه ای نداشته و با زیاد کردن یک عدد به راحتی اتفاق می افتد!

چه کار کنیم تا در تور جاعلین ارز دیجیتال قرار نگیریم؟

نکته اول: در فضای مجازی به طور خاص، اصل را بر عدم اعتماد گذاشته و از هر کسی خرید نکنید.

نکته دوم: توجه داشته باشید هیچ ارزانی ای در فضای مجازی بی دلیل نیست. مراقب باشید طمع، شما را گرفتار نکند.

نکته سوم: بعد از واریز تتر به حسابتان، لینک اثبات تراکنش یا txid را از فروشنده مطالبه کنید.

با مراجعه به سایت اتراسکن و درج txid در نوار بالای صفحه و زدن کلید اینتر می توانید جزییات تراکنش را ببینید.

در صفحه جزییات ابتدا در قسمت Tokens Transferred مطمئن شوید واریز به حساب شما انجام شده و سپس کلمه contract را یافته و بر روی لینک کنار آن کلیک کنید. اگر به صفحه تتر اصلی که در بالا اشاره شد منتقل شدید، می توانید به توکن واریزی اطمینان کن

با افراد خبره مشورت نمایید

اگر در زمینه ارزهای دیجیتال کار می کنید و یا به عنوان فرد علاقه مند اما غیر حرفه ای تمایل به فعالیت در این زمینه دارید کمی تأمل کنید. در این زمینه حتماً با افراد خبره مشورت نمایید. در صورت تمایل می توانید از طریق صفحه اول سایت وکیل سایبری و درخواست مشاوره تلفنی و یا با حضور در دفتر سایت، راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

به گفتگو بپیوندید

17 + ده =

بازگشت به بالای صفحه