رد کردن لینک ها

مراقب کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش کالا باشید

اشتراک گذاری

مراقب کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش کالا باشید

مراقب کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش کالا باشید : رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: شهروندان برای خرید کالا به سایت های مجازی اعتماد نکنند زیرا در برخی موارد از طریق این فضای مجازی کلاهبرداری می شود.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ نیک نفس در رابطه با کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش کالا بیان داشت: متاسفانه در ماه های اخیر در مجموعه نیروی انتظامی، پلیس آگاهی و پلیس فتا پرونده هایی در خصوص کلاهبرداری در فضای مجازی تشکیل شده است.

وی گفت: افرادی با عنوان فروشنده که کالای آنها اساسا واقعیت ندارد یا سرقتی بوده در فضای مجازی با قیمت های غیر واقعی یا قیمت نازل درج می شود که متاسفانه افرادی فریب این قیمت ها را می خورند و بعد از دریافت بیعانه دیگر افراد کلاهبردار پاسخگو نیستند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ادامه داد: با توجه به اینکه این نوع کلاهبرداری ها با دریافت بیعانه کم و خرد است افراد مالباخته هم از شکایت صرف نظر می کنند.

مراقب کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش کالا باشید
مراقب کلاهبرداری در سایت‌های خرید و فروش کالا باشید

وی افزود: هزینه شکایت و طولانی بودن روند رسیدگی موجب می شود تا شاکی از شکایت رسمی خود صرف نظر کند.

سرهنگ نیک نفس گفت: تقاضا داریم در صورت برخورد با اینگونه موارد گزارش کلاهبرداری را از طریق سایت پلیس فتا اعلام کنند تا از کلاهبرداری از سایر هموطنان جلوگیری کنیم. وی گفت: باز هم به هموطنان تاکید می کنیم قبل از دیدن کالا و اطمینان اصالت آن و همچنین مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه خرید نکنند، متاسفانه در برخی از موارد اموال سرقتی در سایت ها به فروش گذاشته می شود و خریداران بعد از خرید مال مسروقه و عدم اطلاع از آن گرفتار می شوند.

وی اظهار داشت: گاهی کلاهبرداران در قالب خریدار برای خرید خودرو یا لوازم منزل تماس می گیرند اما به محض مراجعه اقدام به سرقت خودرو و یا حتی لوازم منزل می کنند. پلیس فتا این موارد را به صورت جدی دنبال می کند و از سایت های مجازی نیز می خواهد اقدامات پیشگیرانه را در این خصوص انجام دهند زیرا در صورت ارتکاب جرم، سایت ها نیز تحت عنوان معاونت در جرم تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند. یک پرونده کلاهبرداری تشکیل شد که یک ویلچر برای فروش گذاشته بودند و از دهها نفر بیعانه گرفته بودند و در ادامه تلفن را خاموش کرده و پاسخگو هم نبودند.

منبع: ایران هشدار

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

وکیل تو

 

بازگشت به بالای صفحه