رد کردن لینک ها

مزاحمت‌های اینستاگرامی از طریق صفحات جعلی | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

مزاحمت‌های اینستاگرامی از طریق صفحات جعلی

مزاحمت‌های اینستاگرامی از طریق صفحات جعلی – رئیس پلیس فتا هرمزگان از دستگیری مزاحم اینترنتی با انگیزه جعل و هتک حیثیت در شهرستان بندرعباس خبر داد.
سرهنگ علی‌اصغر افتخاری، رئیس پلیس فتا هرمزگان در این خصوص اظهار کرد: با مراجعه یکی از شهروندان ساکن بندرعباس مبنی بر جعل صفحه اینستاگرام و انتساب مطالب غیرواقع در فضای مجازی به وی، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی اقدام به جعل صفحه اینستاگرام شاکی کرده و با ارسال درخواست دوستی به صفحات اینستاگرام دوستان و آشنایان اقدام به انتشار مطالب کذب کرده است، ادامه داد: متأسفانه عکس‌های شاکی با فتوشاپ دستکاری و نوشته‌های خلاف واقع درج‌شده بود.

رئیس پلیس فتا هرمزگان بیان کرد: متهم صفحات مشابه دیگری هم در اینستاگرام برای شخص مذکور ایجاد کرده بود تا در معرض دید همگان قرار گیرد.

مزاحمت‌های اینستاگرامی از طریق صفحات جعلی

افتخاری ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و با استفاده از روش‌های علمی و تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی قضائی طی یک عملیات پلیسی شناسایی و دستگیر شد.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری با توجه به ادله دیجیتال و مستندات پرونده لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اقرار کرد.

سرهنگ افتخاری عنوان کرد: متهم که با شاکی آشنا و از ایشان طلب مالی داشت به سوءاستفاده از تصاویر منتشرشده در اینستاگرام وی معترف و صفحات جعلی همگی حذف شد.

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه دفاع از حقوق معنوی و اجتماعی شهروندان در فضای مجازی معیار عمل پلیس فتا است، بیان کرد: رسیدگی سریع به شکایت‌های مردمی از شاخص‌های اصلی عملکرد ما است و کارشناسان این پلیس با اقتدار و جدیت اقدام به تعقیب قضایی و دستگیری مجرمین سایبری خواهند کرد.

منبع: ایسنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

2 × چهار =

بازگشت به بالای صفحه