مستندسازی ادله در جرایم اینترنتی

[vc_row css=”.vc_custom_1577004890396{background-color: #ffffff !important;border-radius: 10px !important;}”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwY2xhc3MlM0QlMjJwYWdlLXRpdGxlJTIyJTNFJTNDc3BhbiUzRSVEOCVBRSVEOCVBRiVEOSU4NSVEOCVBNyVEOCVBQSUyMCVEOSU4MSVEOSU4NiVEQiU4QyUyRiVEOSU4NSVEOCVCMyVEOCVBQSVEOSU4NiVEOCVBRiVEOCVCMyVEOCVBNyVEOCVCMiVEQiU4QyUyMCVEOCVBNyVEOCVBRiVEOSU4NCVEOSU4NyUyMCVEOCVBRiVEOCVCMSUyMCVEOCVBQyVEOCVCMSVEOCVBNyVEQiU4QyVEOSU4NSUyMCVEOCVBNyVEQiU4QyVEOSU4NiVEOCVBQSVEOCVCMSVEOSU4NiVEOCVBQSVEQiU4QyUzQyUyRnNwYW4lM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner equal_height=”yes” content_placement=”top” css=”.vc_custom_1578758216509{border-radius: 10px !important;}”][vc_column_inner css=”.vc_custom_1577004088751{margin-bottom: 0px !important;}”][vc_column_text]

مستندسازی ادله در جرایم اینترنتی – یکی از ویژگی های بسیار حساس فضای مجازی قابلیت تغییر دائمی آن است. تصور کنید علیه شما مطالبی در اینستاگرام منتشر شده است و دوستانتان ضمن تماس با شما نسبت به این امر هشدار می دهند لیکن بعد از یک ساعت و هنگامی که شما برای پیگیری قضایی موضوع مراجعه می نمایید متوجه می شوید که شخص منتشر کننده مطالب پس از ارسال محتویات هر گونه رد پای خود را پاک نموده و دیگر اثری از مطالب ارسالی وی نیست .

اکنون سؤال مهم این است که آیا امکان دارد با وجود محو آثار جرم توسط مجرمین و افراد سودجو، بتوان همچنان نسبت به شناسایی برخی آثار و ردپاهای مجرمانه اقدام نمود. حقیقت آن است که معمولاً هر اقدامی در اینترنت با آثار چند گانه در این فضا همراه است که فرد سودجو یا مجرم یا قادر به حذف همه آن ها نیست، یا فرصتی برای انجام این کار ندارد و یا اینکه از نظر فنی از عهده چنین کاری برنمی آید.

با توجه به این موضوع، مستند سازی ادله در جرائم اینترنتی مهم ترین و حساس ترین اقدامی است که می تواند در اقناع وجدان قاضی مؤثر بوده و حتی پس از پاک شدن آثار جرم منجر به شناسایی مجرم و صدور حکم مجازات برای وی گردد. توجه داشته باشید گرفتن و ارائه دادن «اسکرین شات» در محاکم قضایی نیز به هیچ عنوان نشان از تأیید ادعای شما ندارد و مورد قبول مراجع انتظامی و قضایی نیست.

مستندسازی

باید توجه نمود در طول جریان دادرسی، این مستندات و ادله محکمه پسند است که می تواند موجب اثبات جرم و یا بی گناهی و در نتیجه تبرئه افراد بی گناه گردد. بنابراین در مواردی که اتهام خاصی متوجه شما است باید از هر اقدام و حرکت نادرست که ممکن است مسیر پرونده و سرنوشتتان را تغییر داده و از این رهگذر مشکلاتی را برای شما و خانوده تان ایجاد نماید پرهیز نمایید. در اینگونه موارد بهتر است با افراد کارشناس و صاحب نظر مشورت نمایید.

گروه حقوقی وکیل سایبری با استفاده از دانش روز و بکارگیری ابزارهای استاندارد که در تمامی محاکم و دستگاه های قضایی و انتظامی قابل استناد و غیر قابل خدشه می باشد نسبت به مستند سازی ادله جرم حتی قبل از طرح شکایت اقدام و از ترفند مجرمین برای پاکسازی ادله مجرمانه جلوگیری می نماید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

سایر خدمات فنی وکیل سایبری

 

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]