رد کردن لینک ها

مسدود شدن حدود ۳ هزار خط پیامک انبوه در پی شکایت مردم | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

مسدود شدن حدود ۳ هزار خط پیامک انبوه در پی شکایت مردم

مسدود شدن حدود ۳ هزار خط پیامک انبوه در پی شکایت مردم – با توسعه امکانات سامانه پیامکی ۱۹۵ و ثبت شکایت از پیامکهای انبوه ارسالی تاکنون ۲۲۱ هزار و ۷۵۵ شکایت در سامانه ۱۹۵ ثبت شده است.

مسدود شدن حدود ۳ هزار خط پیامک انبوه در پی شکایت مردمبه گزارش  حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛  مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری،  با اشاره به این موضوع اظهار کرد: از تعداد شکایتهای پیامکی ارسالی ۹۵ هزار و ۵۷۹ شکایت با قالب درست ارسال شده که از این تعداد ۹۰ هزار شکایت به خطوط تلفن همراه، هزار و ۶۷۶ شکایت به خطوط تلفن ثابت و ۳ هزار و ۴۴۵ شکایت به سرشماره‌های تبلیغاتی مربوط می‌شود.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره نتایج بررسی شکایتهای ثبت شده گفت: شکایتهای ثبت شده در سامانه ۱۹۵ از سوی ۳۶ هزار و ۶۴۸ شاکی اعلام شده که پس از بررسی، حدود دو هزار و ۹۷۸ خطی که پیامک انبوه مزاحم از آنها ارسال می‌شده، مسدود شده است.

حقی درباره قالب درست ارسال شکایت از پیامکهای انبوه به سامانه ۱۹۵ اظهار کرد: مشترکان می‌توانند شماره ارسال‌کننده پیامک را برای شماره‌های تلفن ثابت به همراه کد مانند ********۰۲۱ و *******۰۲۶ و برای سرشماره‌های تبلیغاتی به شکل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰، ***۳۰۰۰ و ***۵۰۰۰ و برای شماره‌های تلفن همراه شخصی به شکل *********۰۹ برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

بازگشت به بالای صفحه