رد کردن لینک ها

نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!!

نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! – با افزایش قاچاق گوشی تلفن همراه و آسیب های همراه آن؛ اجرای طرح رجیستری به منظور ساماندهی بازار موبایل ضرورت پیدا کرده است.

با افزایش قاچاق گوشی تلفن همراه و آسیب های همراه آن؛ تلاش های جدی در رابطه اجرای طرح رجیستری به منظور ساماندهی بازار موبایل، تضمین حقوق مصرف کنندگان، افزایش شفافیت اقتصادی، رونق، اشتغال و افزایش سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است.

با اجرای این طرح اپراتورها و سرویس‌های مخابراتی فقط به موبایل‌هایی که از مبادی قانونی وارد کشور شدند سرویس و خدمات می‌دهند. یعنی کد موبایل‌ها (IMEI) از این به بعد در سامانه‌ای واقع در گمرک به نام «همتا» ثبت می‌شوند تا اگر موبایلی بدون ثبت شدن وارد کشور شد صرفا روشن شود و امکان هیچ گونه فعالیتی با آن وجود نداشته باشد چرا که خدمات موبایلی و یا اینترنتی به آن داده نمی‌شود. این مسئله باعث می‌شود که اولاً جنس اصل و به اصطلاح عامیانه اورجینال وارد کشور شود و در ثانی  موبایلی بدون گارانتی و خدمات پس‌از فروش در کشور وجود نداشته باشد که این موضوع منجر به بهبود فعالیت این شرکت‌ها خواهد شد.

مزایای طرح رجیستری برای مردم عبارتند از:

۱- اطمینان از نو بودن گوشی: با استعلام اصالت گوشی، پیامکی به خریدار ارسال می شود که نو یا کارکرده بودن گوشی را نشان می دهد.

۲- اطمینان از اصالت گوشی: یکی از دغدغه های هر مصرف کننده هنگام خرید اطمینان از اصل بودن گوشی است.  با استعلام اصالت در طرح رجیستری ضمن بیان قانونی بودن تجهیز، با ارائه مشخصات گوشی و کشور سازنده اصالت گوشی برای خریدار مشخص خواهد شد.

۳- اطمینان از سلامت گوشی: با اجرای طرح فقط گوشی هایی مجوز دریافت می کنند که تست سلامت را گذرانده باشند، این در حالی است که گوشی های قاچاق بدون انجام تست سلامت وارد کشور شده و ممکن است باعث بروز خطرات جدی بر روی سلامت در دراز مدت شود.

۴- بهره مندی از خدمات پس از فروش: با اجرای طرح تنها شرکت هایی می توانند واردات و یا تولید داشته باشند که خود و یا شرکت های دیگر ارائه خدمات پس از فروش به آن تجهیز را تضمین کنند.

مراحل استعلام اصالت تلفن همراه:

ارسال شناسه ۱۵ رقمی (کد IMEI) به سامانه پیامکی ۷۷۷۷ و یا به شماره #۷۷۷۷*

با ارسال این شناسه پیامکی برای شما ارسال می شود که در آن قانونی یا غیر قانونی بودن گوشی همراه، مشخصات فنی، نو یا دست دوم بودن تجهیز را مشخص می کند.

دقت داشته باشید پیامکی که برای شما ارسال می شود با سرشماره HAMTA باشد، با سرشماره دیگر این پیام جعلی بوده و قابل استناد نیست.

پیام هایی که در هنگام ارسال شناسه دریافت خواهید کرد:

۱- فرمت شناسه IMEI صحیح نیست. این پیام بدین معنی است که کد شناسه را به درستی وارد نکرده اید.

۲- دستگاه مشمول این مرحله از طرح ثبت تلفن همراه نمی باشد؛ یعنی دستگاه شما مشمول طرح رجیستری نشده و با قرار دادن سیم کارت فعال شده و می توانید از خدمات اپراتوری استفاده کنید.

۳- شناسه دستگاه جزء شناسه های قانونی ثبت شده است. دقت کنید اطلاعات ارسالی با تلفن همراه شما یکی باشد.

۴- شناسه دستگاه جزء شناسه های قانونی ثبت شده نمی باشد؛ به این معنی که دستگاه نمی تواند از خدمات اپراتوری استفاده نماید.

در صورت مغایرت شناسه یا گوشی را پس دهید و یا از سازمان تعزیرات حکومتی پیگیری را انجام دهید.

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!! نحوه تشخیص گوشی های قانونی از قاچاق با طرح رجیستری!!

بازگشت به بالای صفحه