رد کردن لینک ها

نرم‌افزار موبایلی ماهواره جیبی، شگرد جدید کلاهبرداری سایبری | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

نرم‌افزار موبایلی ماهواره جیبی، شگرد جدید کلاهبرداری سایبری

نرم‌افزار موبایلی ماهواره جیبی، شگرد جدید کلاهبرداری سایبری –  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان، در خصوص کلاهبرداری در قالب فروش نرم افزار موبایلی ماهواره جیبی هشدار داد.

به گزارش ایران هشدار – رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان گیلان، در خصوص کلاهبرداری در قالب فروش نرم افزار موبایلی ماهواره جیبی هشدار داد.

به گزارش روز جمعه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: اخیرا افرادی با ساخت و بارگذاری نرم افزار موبایلی ماهواره جیبی در کانال ها و گروه های تلگرامی که در قالب دانلود رایگان ارائه شده، اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند.

وی ادامه داد: استفاده و فعال سازی قابلیت های این نرم افزار مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ ۹۹ هزار و ۹۹۰ ریال از سوی مشتریان است که می تواند کاربران را به صفحه جعلی و شبیه سازی شده یک بانک هدایت کند که این اتفاق نهایتا منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران نظیر شماره کارت، رمز اینترنتی و تاریخ انقضای کارت برای کلاهبرداران می‌شود.

سرهنگ محمدخانی با تاکید بر اینکه مردم نباید به پیشنهادهای جذاب و اغواگرایانه کلاهبرداران سایبری که غیرقانونی و جعلی هستند، توجه کنند، از شهروندان خواست هنگام پرداخت اینترنتی از صحت و اصالت درگاه پرداخت الکترونیک بانک مربوطه اطمینان یافته و برای وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود همیشه از پروتکل امن https استفاده کنند.

رئیس پلیس فتای گیلان اضافه کرد: شهروندان چنانکه با موارد مشابه در فضای مجازی مواجه شدند، مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش دهند.

منبع: ایرنا

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

بیست + دو =

بازگشت به بالای صفحه