رد کردن لینک ها

نقش بارز شبکه های اجتماعی در فرآیند انتخابات | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

نقش بارز شبکه های اجتماعی در فرآیند انتخابات

نقش بارز شبکه های اجتماعی در فرآیند انتخابات – وزیر ارتباطات با اشاره به فرصت محور بودن فناوری اطلاعات و نقش بارز شبکه های اجتماعی در فرآیند انتخابات پیش رو، گفت: فناوری اطلاعات بهترین راه برای افزایش آگاهی مردم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی همزمان با روز ۲۷ اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی ارتباطات، در پیامی اعلام کرد: با تحقق توسعه زیرساختها، رشد ۱۰ برابری پهنای باند داخل، رفع انحصار ارائه خدمات نسل ۳ و بالاتر تلفن همراه و دفاع از دسترسی آزاد به اطلاعات، به مرحله ای رسیده ایم که همه مردم ایران در اقصی نقاط کشور به این فناوری و گردش اطلاعات دسترسی دارند.

وی گفت: امروز در ۲۷۰۰۰ روستای کشور اینترنت پرسرعت وجود دارد و روستاییان می توانند علاوه بر معرفی محصولات و بناهای تاریخی و گردشگری خود،‌ از آموزش آنلاین نیز استفاده کنند و بدین ترتیب شکاف دیجیتالی شهر و روستا کاسته شده است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کسب و کارهای جدید این حوزه در زمینه غذا، حمل و نقل، آموزش و … منجر به افزایش رفاه و کاهش هزینه های عمومی جامعه شده است، خاطرنشان کرد: همه این موارد را مدیون تلاش همکاران هستیم که با دقت نظر و کار دوچندان، توانستند توسعه زیرساخت های ارتباطی و فناوری را به حدی برسانند که امروز به راحتی بتوانیم با یکدیگر گفتگو و عقاید و نظرات خود را مطرح کنیم.

واعظی تاکید کرد: امروز در حالی روز جهانی ارتباطات را برگزار می کنیم که نقش شبکه های اجتماعی در فرآیند انتخابات به خوبی نشان دهنده فرصت محور بودن این فناوری است. کاهش مصرف کاغذ، سرعت اطلاع رسانی، ایجاد شفافیت و جلوگیری از انحصار رسانه ای، ‌همه و همه باعث شده است تا این فناوری به بهترین راه برای افزایش آگاهی مردم در انتخاب اصلح منجر شود.

وی با بیان اینکه اگرچه برخی هنوز هم فضای مجازی را صرفاً تهدید می دانند اما با اقدامات صورت گرفته دیگر کسی نمی تواند این فناوری را از مردم بگیرد و توسعه آن را مختل کند، افزود: ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان محرک توسعه همه بخش های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش بی بدیلی در پیشرفت کشور به عهده دارد و به تنهایی توانسته در سال گذشته یکصد هزار شغل جدید ایجاد کند.

وزیر ارتباطات افزود: با نام گذاری سال جاری به عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال»، برنامه های اجرایی به منظور ایجاد و توسعه اشتغال پایدار از طریق توسعه محتوای بومی و کاربردهای الکترونیکی، ارائه خدمات الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات، توسعه دسترسی پرسرعت نسل های جدید تلفن همراه و فناوری های نوری و حمایت از ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان بخش ICT به عنوان اولویت های اصلی برنامه سال ۱۳۹۶ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیردولتی تهیه شده است.

به گفته وی، رشد چندین برابری شاخص های فناوری اطلاعات، با همان سرعت ادامه خواهد یافت و امیدوارم بتوانیم خدمات این حوزه را با سرعت بیشتر، کیفیت بهتر و هزینه کمتر برای مردم مهیا کنیم.

منبع:خبرگزاری مهر

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

به گفتگو بپیوندید

14 − 12 =

بازگشت به بالای صفحه