رد کردن لینک ها

نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶

نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ – در سال ۲۰۱۶ ، در کنار توسعه بدافزارها و سرقت اطلاعات ، شاهد تهدیدات امنیتی دیگری نیز بودیم. بنابراین بازتاب این مطالب می تواند در آینده به ایجاد راهکار برای مقابله با این تهدیدات کمک نماید. اما از اشتباهات دیگران چگونه عبرت بگیریم؟

در سال ۲۰۱۶ ، در کنار توسعه بدافزارها و سرقت اطلاعات ، شاهد تهدیدات امنیتی دیگری نیز بودیم. بنابراین بازتاب این مطالب می تواند در آینده به ایجاد راهکار برای مقابله با این تهدیدات کمک نماید. اما از اشتباهات دیگران چگونه عبرت بگیریم؟

اینترنت اشیاء آسیب پذیر است

هزاران دستگاه به بدافزارهایی آلوده شده اند که با ایجاد یک بات نت به هکرها امکان استفاده از این دستگاه ها برای اعمال خرابکارانه را می دهند. بات نت Mirai که اینترنت اشیاء را مورد هدف قرار می دهد ، دستگاه های هوشمند را آلوده کرده و از آنها برای اهداف گوناگون استفاده می کند. یکی از حملات اخیر به ارائه کننده دی ان اس Dyn انجام گرفت که برای چندیدن ساعت منجر به تغییر نام دامنه گردید. بیشتر سایت ها دچار اختلال شده بودند و البته باید این را گفت که اینترنت اشیاء در سال ۲۰۱۷ نیز بخش عمده ای از حملات را به خود اختصاص خواهد داد.

افزایش قدرت باج افزارها

سال ۲۰۱۶ با انواع باج افزار از نظر حملات باج افزار هیچ کمبودی نداشته است. مهمترین قسمت این موضوع آن است که باج افزارها از هر دو منظر تکامل و تهدید پیشرفت داشته اند. به عنوان مثال، باج افزار Petya نه تنها فایل های کاربر بلکه رکورد راه انداز اصلی وی را نیز رمزگذاری می‌کند. باج افزارها همچنین در قالب ارائه سرویس نیز پدیدار می‌شود که باعث می‌شود اشخاص با توانایی های مختلف اسیر این حملات شوند. هیچکس در امان نیست، کسب و کارها، کاربران خصوصی و حتی بیمارستان ها و … . این بدین معناست که هنگام مواجه شدن با اسپم ها و ایمیل ها باید توجه بیشتری داشته باشیم تا به راه حل ایده آل برای جلوگیری از همه آنها دست یابیم.

دولت ها هم می‌توانند هک شوند

دو حمله سایبری در ایالات متحده نشان داد که حتی سازمان های دولتی بزرگ نیز امکان هک شدن را دارند. یکی از این حملات با دستیابی به اطلاعات سازمان درآمدهای داخلی آمریکا همراه بود درحالیکه حمله دوم کمیته ملی دموکرات را مورد هدف قرار داده بود. بیش از ۱۰۱٫۰۰۰ کلمه عبور از طریق کارکرد بازنشانی رمز e-file ، به سرقت رفت و اطلاعات کمیته دموکرات نیز در سایت ویکی‌لیکس منتشر شد. سیستم رای گیری در ایالت های آریزونا و ایلینوی نیز مورد حمله سایبری قرار گرفته بود. نتیجه اینکه: دولت آمریکا برای مقابله با جنگ سایبری از آمادگی کافی برخوردار نیست، آیا کسب و کار ها و کاربران شخصی برای این نبردها آماده اند؟

کاربران سایت یاهو

سایت یاهو در چند ماه گذشته از دو حمله سایبری پرده برداشت. حمله نخست که در سال ۲۰۱۴ انجام گرفت و در سال ۲۰۱۶ خبر آن رسانه ای شد ، بیش از ۵۰۰ میلیون حساب کاربری را به خطر انداخت. همچنین یاهو در دسامبر ۲۰۱۶ از حمله جداگانه دیگری در آگوست ۲۰۱۳ خبر داد. این به معنی یک فاصله سه ساله بین هک شدن نام کاربری تا اطلاع‌رساتی به کاربران است. این موضوع این افتخار را نصیب یاهو می‌کند که منبع بزرگترین بانک اطلاعاتی نام کاربری هک شده را در اختیار داشته باشد!

منبع: ایران هشدار

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶ نگاهی به بزرگترین موارد امنیت سایبری سال ۲۰۱۶

به گفتگو بپیوندید

هجده − نه =

بازگشت به بالای صفحه