رد کردن لینک ها

هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود

هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود – کودکان امروز امکان این را دارند که با فناوری‌های حیرت‌انگیز عصر اطلاعات آشنا شوند و با دسترسی به ابزارهایی چون رایانه‌های شخصی و موبایل‌های هوشمند به فضای اینترنت راه پیدا ‌کنند.

هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بودبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ فرامرز شاکری در تشریح این مطلب بیان داشت: اینترنت مزایای قابل توجهی را برای همگان به ارمغان آورده است مزایایی که سالانه میلیون ها نفر را به خود جذب می کند اگرچه مزایای بالقوه این شبکه جهانی به هیچ عنوان قابل انکار نمی باشد، اما تهدیداتی نیز در آن نهفته است که می تواند کاربران کودک و نوجوان را به راحتی در دام خود گرفتار سازد.

وی ادامه داد: کودکان امروز امکان این را دارند که با فناوری‌های حیرت‌انگیز عصر اطلاعات آشنا شوند و با دسترسی به ابزارهایی چون رایانه‌های شخصی و موبایل‌های هوشمند به فضای اینترنت راه پیدا ‌کنند هم‌اکنون در سراسر جهان کودکان و نوجوانان وقت بسیاری را برای حضور در فضای مجازی صرف می‌کنند، بازی‌های رایانه‌ای انجام می‌دهند و حتی از شبکه‌های اجتماعی برای آشنایی با همسن ‌و ‌سال‌های خود و ارتباط با دیگران استفاده می‌کنند. در این میان اگرچه فراگیربودن تکنولوژی‌های مربوط به فضای مجازی، محدودکردن دسترسی کودکان و نوجوانان را به امری مشکل تبدیل کرده اما والدین می‌توانند با اجرای نکاتی از آسیب‌پذیری این فضا برای فرزندانشان بکاهند و مزایا و کارکردهای مثبت آن را به آنها بیاموزند.

سرهنگ شاکری  ضمن توصیه به والدین در خصوص کودکان و فضای مجازی  اظهار داشت:

* حتما در مورد خطرات احتمالی ناشی از تبادل اطلاعات شخصی با غریبه ها، ملاقات های حضوری با کاربران اینترنتی ، ارائه عکس به دیگر کاربران غریبه و استفاده از دوربین های وب کم، فرزندان خود را آگاه سازید.

*والدین می بایست از تسلط کافی نسبت به اینترنت برخورداربوده و با سایتهایی که کاربران کودک و نوجوان با آنها ارتباط ایجاد می کنند آشنایی کافی داشته باشند.

*والدین باید در مورد نحوه استفاده کاربران از وسایل شخصی خود مثل تلفن همراه، کنسول بازی های کامپیوتری، نمایشگر های ۳ MP و سایر ابزارهای  مرتبط با رسانه های دیجیتال آگاهی داشته باشند.

*حتما از کودکان خود بخواهید تا تجربیات خود را به هنگام استفاده از اینترنت برای شما بازگو کنند.

*فقط در صورت نیاز ، برای فرزندانتان گوشی¬های دارای تکنولوژی جدید خریداری کنید زیرا تکنولوژی¬های جدید در صورت فقر آموزش و فرهنگ سازی مناسب ، موجب آسیب‌های روحی و اخلاقی خواهد شد.

شاکری در ادامه افزود : عده‌ای از خانواده‌ها نداشتن وقت کافی را بهانه می‌کنند و بدون آگاه کردن کودک در باره ویژگی‌ها، مشکلات و مزایای محیط مجازی، به او اجازه می‌دهند تا ساعت‌های زیادی را در اینترنت بگذراند. در این بین، سایت‌های غیر اخلاقی و تالارهای گفت‌وگو بیش‌ترین آسیب را به کودکان و نوجوانان می‌رسانند.

وی درخاتمه از بییندگان خواست هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود. ودر صورت مواجه شده با موارد مشکوک و یا برقراری ارتباط با پلیس فتا فرماندهی استان کردستان ،از طریق ایمیل پلیس فتا به آدرس kordestan_fata@police.ir ویا با شماره تماس ۲۱۸۵۹۱۵با ما در تماس باشید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

 

 

بازگشت به بالای صفحه