رد کردن لینک ها

هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند

اشتراک گذاری

هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند

هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند – یکی از شیوه هایی که در حال حاضر به شدت در حال گسترش است، سوء استفاده کلاهبرداران از تعرفه های تلفن های هوشمند است.

ایران هشدار- تغییر سبک زندگی افراد جامعه در عصر کنونی به خاطر پیشرفت های حاصل شده از فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث شده است، سودجویان و کلاهبرداران نیز شیوه ها و روش های خود را همگام با پیشرفت تکنولوژی تغییر داده و با سوء استفاده از وسایل ارتباطی هربار از شیوه ای جدید برای فریب قربانیان استفاده کنند.

هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند

یکی از شیوه هایی که در حال حاضر به شدت در حال گسترش است، سوء استفاده کلاهبرداران از تعرفه های تلفن های هوشمند است. همانطور که می دانید هزینه های تماس با شماره های هوشمند که با پیش شماره ی ۹۰۹ شروع می شوند از تعرفه های تلفن های ثابت بیشتر است و در هر تماس هزینه تماس برای شخص تماس گیرنده با این شماره ها محاسبه می شود. برخی از افراد به علت عدم آگاهی از این موضوع بعد از اینکه با این شماره ها به خاطر خدمات مختلفی که از طریق این سامانه ها ارائه می شود تماس می گیرند هنگام دریافت قبض تلفن ثابت خود به این موضوع پی می برند. تبلیغات خدمات این مراکز در رسانه های مختلف به خصوص رسانه ملی باعث استفاده هرچه بیشتر هموطنان از این شماره ها می شود در حالیکه هیچ گونه اطلاع رسانی درباره تعرفه های این شماره ها صورت نمی گیرد.

اخیراً در همین راستا پیامکی برای هموطنان ارسال می شود می شود با این مضمون ” استخدام فوری، بانک … جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره …۹۰۹ تماس بگیرید.” به دلیل مشکل بیکاری و تمایل افراد برای آگاهی از شرایط استخدام، متقاضی تماس با این شماره ها زیاد است و گردانندگان این گونه مراکز با سوء استفاده از این موضوع سود های هنگفتی به دست می آورند. با فرض این موضوع که این مراکز اطلاعات درستی راجع به شرایط استخدام در اختیار افراد می گذارند اما باید راجع به هزینه تماس با شماره های اعلام شده در اختیار کاربران قرار دهند تا آنها با اطلاع از هزینه های تماس اقدام به شماره گیری نمایند.

منبع:http://www.iranhoshdar.ir

به کانال تلگرامی وکیل سایبری بپیوندید irancyberlawyer@

هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند هشدار درباره کلاهبرداری از طریق شماره های هوشمند

 

به گفتگو بپیوندید

سیزده + چهار =

بازگشت به بالای صفحه