رد کردن لینک ها

هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه | وکیل سایبری

اشتراک گذاری

هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه

هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه – در کنار سایت های مرجع و قانونی موسسات خیریه که اقدام به جمع آوری فطریه جهت کمک به نیازمندان می کنند، کلاهبرداران نیز از فرصت ایجاد شده استفاده کرده و با راه اندازی سایت ها و کانال هایی در فضای مجازی از طریق مختلف از کاربران کلاهبرداری می کنند.  کلاهبرداری از هموطنان به طرق مختلفی می تواند انجام شود.

اختصاصی ایران هشدار – ایران هشدار با نزدیک شدن به عید سعید فطر، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای هموطنان گرامی و تبریک این عید سعید، به روزه داران و هموطنان گرامی هشدار می دهد مراقب کلاهبردارانی که در فضای مجازی و از طریق راه اندازی سایت، کانال و پیج های مختلف تحت عنوان دریافت فطریه جهت کمک به نیازمندان قصد فریب و کلاهبرداری دارند، باشند.

در کنار سایت های مرجع و قانونی موسسات خیریه که اقدام به جمع آوری فطریه جهت کمک به نیازمندان می کنند، کلاهبرداران نیز از فرصت ایجاد شده استفاده کرده و با راه اندازی سایت ها و کانال هایی در فضای مجازی از طریق مختلف از کاربران کلاهبرداری می کنند.  کلاهبرداری از هموطنان به طرق مختلفی می تواند انجام شود. مثلا اینکه با راه اندازی یک وب سایت با URL بسیار شبیه به آدرس سایت های مرجع کمک به نیاز مندان مثل کمیته امداد امام خمینی، و از طریق فیشینگ، اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی می کنند و در فرصت مناسب از حساب کاربران برداشت انجام می دهند.

مورد دیگر اینکه با راه اندازی کانال هایی در تلگرام یا پیج هایی در اینستاگرام خود را موسسه خیریه معرفی می کنند و با تحریک احساسات مردم و نمایش عکسی از نیازمندان و مستمندان، به دریافت و جمع آوری فطریه می پردازند اما هیچ گاه این وجوه صرف نیازمندان نمی شود.

توصیه ایران هشدار به کاربران این است که حتما وجوه خود را به موسسات خیریه و سازمان های شناخته شده و قانونی پرداخت کنند و هیچ گاه به کانال ها و پیج هایی که صرفا ادعای کمک به نیازمندان دارند، وجوه خود را پرداخت نکنند.

توصیه دیگر اینکه در صورتی که قصد پرداخت فطریه از طریق پرداخت اینترنتی دارند، حتما url وب سایت دریافت کننده وجه و بانک مدنظر را بررسی کنند و با دقت این کار را انجام دهند و همچنین وجود گواهینامه ssl یا پروتکل امن انتقال اطلاعات (https) را در ابتدای آدرس سایت مد نظر چک نمایند.

 منبع:ایران هشدار

 

وکیل جرایم سایبری | وکیل جرایم اینترنتی | وکیل سایبری | وکیل جرایم رایانه ای

 

هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه هشدار در مورد کلاهبرداری در جمع آوری فطریه

به گفتگو بپیوندید

پنج × 1 =

بازگشت به بالای صفحه